AZ start met Gudmundsson als spits tegen Napoli
ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmundsson begint om 21.00 uur met AZ aan de thuiswedstrijd tegen Napoli in de Europa League. De spits uit IJsland krijgt de voorkeur boven Myron Boadu, die zondag nog aan de aftrap verscheen voor het uitduel met Heracles in de Eredivisie.
Boadu was in het afgebroken vorig seizoen de clubtopscorer van AZ met 14 doelpunten. De 19-jarige aanvaller verloor zijn basisplaats dit seizoen nadat hij besmet was geraakt met het coronavirus. Tegen Heracles verscheen hij voor het eerst sinds half oktober weer aan de aftrap. Boadu droeg met een treffer bij aan de zege (2-1).
De Japanner Yukinari Sugawara vervangt de geblesseerde rechtsback Jonas Svensson. Pantelis Hatzidiakos en Bruno Martins Indi vormen het centrale duo achterin. Niet Jesper Karlsson maar Zakaria Aboukhlal is de linksbuiten van AZ.
Napoli start op volle oorlogssterkte in Alkmaar. Dries Mertens, Lorenzo Insigne en Matteo Politano vormen de aanval van de bezoekers.
Napoli start het duel als koploper van groep F met 9 punten, gevolgd door Real Sociedad (7 punten) , AZ (7 punten) en HNK Rijeka (0 punten).
Opstelling:
AZ: Bizot; Sugawara, Hatzidiakos, Martins Indi en Wijndal; Midtsjø, De Wit en Koopmeiners; Stengs, Gudmundsson en Aboukhlal.
Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly en Ghoulam; Ruiz, Bakayoko en Zielinksi; Politano, Mertens en Insigne.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
7 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
9 uur geleden