AZ start met Gudmundsson als spits tegen Napoli
ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmundsson begint om 21.00 uur met AZ aan de thuiswedstrijd tegen Napoli in de Europa League. De spits uit IJsland krijgt de voorkeur boven Myron Boadu, die zondag nog aan de aftrap verscheen voor het uitduel met Heracles in de Eredivisie.
Boadu was in het afgebroken vorig seizoen de clubtopscorer van AZ met 14 doelpunten. De 19-jarige aanvaller verloor zijn basisplaats dit seizoen nadat hij besmet was geraakt met het coronavirus. Tegen Heracles verscheen hij voor het eerst sinds half oktober weer aan de aftrap. Boadu droeg met een treffer bij aan de zege (2-1).
De Japanner Yukinari Sugawara vervangt de geblesseerde rechtsback Jonas Svensson. Pantelis Hatzidiakos en Bruno Martins Indi vormen het centrale duo achterin. Niet Jesper Karlsson maar Zakaria Aboukhlal is de linksbuiten van AZ.
Napoli start op volle oorlogssterkte in Alkmaar. Dries Mertens, Lorenzo Insigne en Matteo Politano vormen de aanval van de bezoekers.
Napoli start het duel als koploper van groep F met 9 punten, gevolgd door Real Sociedad (7 punten) , AZ (7 punten) en HNK Rijeka (0 punten).
Opstelling:
AZ: Bizot; Sugawara, Hatzidiakos, Martins Indi en Wijndal; Midtsjø, De Wit en Koopmeiners; Stengs, Gudmundsson en Aboukhlal.
Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly en Ghoulam; Ruiz, Bakayoko en Zielinksi; Politano, Mertens en Insigne.
Meer uit Voetbal
CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
6 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
8 uur geleden