Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ start halve finale tegen West Ham met Van Brederode en De Wit

AZ start halve finale tegen West Ham met Van Brederode en De Wit

LONDEN (ANP) - AZ begint de eerste halve finale tegen West Ham United in de halve finale van de Conference League met Myron van Brederode en Mees de Wit in het basisteam. Van Brederode neemt, net als de laatste duels, de plek in van de geblesseerde linksbuiten Jesper Karlsson. De Wit is de vervanger van de geschorste linksback Milos Kerkez.

Het basisteam van AZ kent daarmee geen verrassingen. Trainer Pascal Jansen kiest op het middenveld opnieuw voor Jordy Clasie, Tijjani Reijnders en Sven Mijnans. Naast Van Brederode is Jens Odgaard de andere buitenspeler. De Deen liet zich zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Ajax (0-0) kort voor rust vervangen met een teenblessure, die hij twee weken eerder opliep tegen RKC Waalwijk. Odgaard speelt tegen West Ham met een aangepaste schoen. Vangelis Pavlidis is de spits.

Naast De Wit bestaat de defensie verder uit doelman Mathew Ryan, rechtsback Yukinari Sugawara en centrale verdedigers Pantelis Hatzidiakos en Sam Beukema. Jansen heeft naast Karlsson en Kerkez in het Olympisch Stadion van Londen ook niet de beschikking over de al langer geblesseerden Dani de Wit en Bruno Martins Indi.

Finale

Bij West Ham United keert Kurt Zouma terug in het basiselftal. De Franse verdediger blijkt op tijd hersteld van een enkelblessure die hij eind april opliep in de met 4-3 verloren competitiewedstrijd tegen Crystal Palace. Trainer David Moyes sprak woensdag nog de verwachting uit dat Zouma er tegen AZ niet bij zou zijn.

AZ hoopt zich ten koste van West Ham United voor het eerst sinds 1981 te plaatsen voor een Europese finale. De Noord-Hollanders gingen toen onderuit tegen Ipswich Town in de finale van de UEFA Cup. In 2005 strandde AZ, dat West Ham volgende week donderdag in Alkmaar ontvangt, in de halve eindstrijd van de UEFA Cup tegen Sporting Portugal.

Opstellingen

Opstellingen: West Ham United: Areola; Kehrer, Zouma, Rice, Aguerd en Cresswell; Soucek, Lucas Paquetá en Benrahma; Bowen en Antonio.

AZ: Ryan; Sugawara, Beukema, Hatzidiakos en De Wit; Clasie, Mijnans en Reijnders; Odgaard, Pavlidis en Van Brederode.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

32 minuten geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

42 minuten geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

1 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

5 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

5 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

8 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

8 uur geleden