AZ-speler Koopmeiners: we kunnen aan de bak in Kiev
KIEV (ANP) - AZ vervolgt het avontuur in de kwalificatie van de Champions League dinsdag met de wedstrijd in en tegen Kiev. "Een onwijs mooie uitdaging", zei voetballer Teun Koopmeiners na aankomst in de Oekraïense stad. "Het wordt een hels karwei, maar we zijn er klaar voor."
In de vorige ronde tegen Viktoria Plzen waren de Alkmaarders al vrijwel uitgeschakeld. In de laatste seconden van de reguliere speeltijd wisten ze echter gelijk te komen, om in de verlenging toe te slaan (3-1). "Het was op het randje", zegt Koopmeiners. "Maar van deze ontsnapping hebben we wel een enorme 'boost' gekregen. Het gaf meteen vertrouwen, ook met het oog op de start van de eredivisie."
AZ was de revelatie van het vorige seizoen en stond op gelijke hoogte met koploper Ajax, toen de competitie door de coronacrisis werd afgebroken. Koopmeiners: "Het was een bijzonder seizoen en wie weet wat er voor ons nog had ingezeten. Zonde dat we het niet hebben kunnen afmaken. Het is gebeurd, alweer lang geleden en nu zijn we weer helemaal fris om opnieuw te beginnen."
Geen favoriet
Trainer Arne Slot zei niet te kunnen zeggen wie favoriet is in Kiev. "We zitten niet bij elkaar in de competitie en spelen niet zo heel vaak tegen elkaar. De wedstrijd gaat over 90 minuten en niet over een tweeluik, dus ik denk dat 50-50 een goede kansenverhouding is. Dinsdag zullen we zien wie de sterkste is."
Slot liet verder weten dat de aanvallers Calvin Stengs en Oussama Idrissi fit genoeg zijn om te spelen in Kiev. Of de van een langdurige blessure herstelde Griekse verdediger Pantelis Hatzidiakos bij de wedstrijdselectie zit kon de coach nog niet zeggen.
Met het oog op de activiteiten van AZ in de Champions League werd het eerste duel in de competitie tegen FC Utrecht uitgesteld.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
17 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
3 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
23 uur geleden