Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-speler Koopmeiners: we kunnen aan de bak in Kiev

AZ-speler Koopmeiners: we kunnen aan de bak in Kiev

KIEV (ANP) - AZ vervolgt het avontuur in de kwalificatie van de Champions League dinsdag met de wedstrijd in en tegen Kiev. "Een onwijs mooie uitdaging", zei voetballer Teun Koopmeiners na aankomst in de Oekraïense stad. "Het wordt een hels karwei, maar we zijn er klaar voor."

In de vorige ronde tegen Viktoria Plzen waren de Alkmaarders al vrijwel uitgeschakeld. In de laatste seconden van de reguliere speeltijd wisten ze echter gelijk te komen, om in de verlenging toe te slaan (3-1). "Het was op het randje", zegt Koopmeiners. "Maar van deze ontsnapping hebben we wel een enorme 'boost' gekregen. Het gaf meteen vertrouwen, ook met het oog op de start van de eredivisie."

AZ was de revelatie van het vorige seizoen en stond op gelijke hoogte met koploper Ajax, toen de competitie door de coronacrisis werd afgebroken. Koopmeiners: "Het was een bijzonder seizoen en wie weet wat er voor ons nog had ingezeten. Zonde dat we het niet hebben kunnen afmaken. Het is gebeurd, alweer lang geleden en nu zijn we weer helemaal fris om opnieuw te beginnen."

Geen favoriet

Trainer Arne Slot zei niet te kunnen zeggen wie favoriet is in Kiev. "We zitten niet bij elkaar in de competitie en spelen niet zo heel vaak tegen elkaar. De wedstrijd gaat over 90 minuten en niet over een tweeluik, dus ik denk dat 50-50 een goede kansenverhouding is. Dinsdag zullen we zien wie de sterkste is."

Slot liet verder weten dat de aanvallers Calvin Stengs en Oussama Idrissi fit genoeg zijn om te spelen in Kiev. Of de van een langdurige blessure herstelde Griekse verdediger Pantelis Hatzidiakos bij de wedstrijdselectie zit kon de coach nog niet zeggen.

Met het oog op de activiteiten van AZ in de Champions League werd het eerste duel in de competitie tegen FC Utrecht uitgesteld.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

6 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

7 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

7 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

7 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

8 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

9 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

9 uur geleden