Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-speler Koopmeiners: we kunnen aan de bak in Kiev

AZ-speler Koopmeiners: we kunnen aan de bak in Kiev

KIEV (ANP) - AZ vervolgt het avontuur in de kwalificatie van de Champions League dinsdag met de wedstrijd in en tegen Kiev. "Een onwijs mooie uitdaging", zei voetballer Teun Koopmeiners na aankomst in de Oekraïense stad. "Het wordt een hels karwei, maar we zijn er klaar voor."

In de vorige ronde tegen Viktoria Plzen waren de Alkmaarders al vrijwel uitgeschakeld. In de laatste seconden van de reguliere speeltijd wisten ze echter gelijk te komen, om in de verlenging toe te slaan (3-1). "Het was op het randje", zegt Koopmeiners. "Maar van deze ontsnapping hebben we wel een enorme 'boost' gekregen. Het gaf meteen vertrouwen, ook met het oog op de start van de eredivisie."

AZ was de revelatie van het vorige seizoen en stond op gelijke hoogte met koploper Ajax, toen de competitie door de coronacrisis werd afgebroken. Koopmeiners: "Het was een bijzonder seizoen en wie weet wat er voor ons nog had ingezeten. Zonde dat we het niet hebben kunnen afmaken. Het is gebeurd, alweer lang geleden en nu zijn we weer helemaal fris om opnieuw te beginnen."

Geen favoriet

Trainer Arne Slot zei niet te kunnen zeggen wie favoriet is in Kiev. "We zitten niet bij elkaar in de competitie en spelen niet zo heel vaak tegen elkaar. De wedstrijd gaat over 90 minuten en niet over een tweeluik, dus ik denk dat 50-50 een goede kansenverhouding is. Dinsdag zullen we zien wie de sterkste is."

Slot liet verder weten dat de aanvallers Calvin Stengs en Oussama Idrissi fit genoeg zijn om te spelen in Kiev. Of de van een langdurige blessure herstelde Griekse verdediger Pantelis Hatzidiakos bij de wedstrijdselectie zit kon de coach nog niet zeggen.

Met het oog op de activiteiten van AZ in de Champions League werd het eerste duel in de competitie tegen FC Utrecht uitgesteld.

Meer uit Voetbal

City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

3 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

7 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

7 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

9 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

12 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

13 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

14 uur geleden