Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ-speler Koopmeiners: we kunnen aan de bak in Kiev

AZ-speler Koopmeiners: we kunnen aan de bak in Kiev

KIEV (ANP) - AZ vervolgt het avontuur in de kwalificatie van de Champions League dinsdag met de wedstrijd in en tegen Kiev. "Een onwijs mooie uitdaging", zei voetballer Teun Koopmeiners na aankomst in de Oekraïense stad. "Het wordt een hels karwei, maar we zijn er klaar voor."

In de vorige ronde tegen Viktoria Plzen waren de Alkmaarders al vrijwel uitgeschakeld. In de laatste seconden van de reguliere speeltijd wisten ze echter gelijk te komen, om in de verlenging toe te slaan (3-1). "Het was op het randje", zegt Koopmeiners. "Maar van deze ontsnapping hebben we wel een enorme 'boost' gekregen. Het gaf meteen vertrouwen, ook met het oog op de start van de eredivisie."

AZ was de revelatie van het vorige seizoen en stond op gelijke hoogte met koploper Ajax, toen de competitie door de coronacrisis werd afgebroken. Koopmeiners: "Het was een bijzonder seizoen en wie weet wat er voor ons nog had ingezeten. Zonde dat we het niet hebben kunnen afmaken. Het is gebeurd, alweer lang geleden en nu zijn we weer helemaal fris om opnieuw te beginnen."

Geen favoriet

Trainer Arne Slot zei niet te kunnen zeggen wie favoriet is in Kiev. "We zitten niet bij elkaar in de competitie en spelen niet zo heel vaak tegen elkaar. De wedstrijd gaat over 90 minuten en niet over een tweeluik, dus ik denk dat 50-50 een goede kansenverhouding is. Dinsdag zullen we zien wie de sterkste is."

Slot liet verder weten dat de aanvallers Calvin Stengs en Oussama Idrissi fit genoeg zijn om te spelen in Kiev. Of de van een langdurige blessure herstelde Griekse verdediger Pantelis Hatzidiakos bij de wedstrijdselectie zit kon de coach nog niet zeggen.

Met het oog op de activiteiten van AZ in de Champions League werd het eerste duel in de competitie tegen FC Utrecht uitgesteld.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

1 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

1 uur geleden
AZ verslaat Sparta en klimt naar vijfde plaats in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.

2 uur geleden
Barcelona wint thuis van Levante en gaat weer aan kop van La Liga

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.

3 uur geleden
Beukema scoort maar verliest met Napoli van Atalanta

BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.

3 uur geleden
Mac Allister bezorgt Liverpool met late treffer overwinning

NOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).

3 uur geleden
FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

4 uur geleden