Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray

AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft na een vroege voorsprong genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen Galatasaray (1-1) in een duel uit de Europa League. De ploeg van coach Maarten Martens leidde tegen de Turken al na twee minuten door een doelpunt van Sven Mijnans. Kort voor rust werd het door een ongelukkig eigen doelpunt van Peer Koopmeiners gelijk. Een kopbal van Victor Osimhen verdween via de verdediger in het doel: 1-1.

AZ beëindigde het duel met tien man. Invaller Kees Smit verdween in de extra tijd na zijn tweede gele kaart van het veld. AZ heeft 7 punten uit vijf duels en gaat over twee weken op bezoek bij het Bulgaarse Ludogorets. Galatasaray heeft 11 punten.

Martens had Ruben van Bommel en Jordy Clasie terug na blessures. Beiden maakten zondag tegen Sparta al minuten, maar stonden nu aan de aftrap. Een verrassing was de plaats centraal achterin voor Koopmeiners. Hij hield Wouter Goes op de bank waar ook Smit, drie weken geleden de held bij de 3-1-overwinning op Fenerbahçe, een plaats had.

Droomstart

De Alkmaarders kenden een droomstart. Binnen twee minuten stond de ploeg al voor nadat doelman Fernando Muslera een inzet van Seiya Maikuma niet klemvast had en Mijnans de bal van dichtbij in het doel schoof. De beste kansen bleven voor de thuisploeg. Van Bommel zag een schot gekeerd door Muslera, waarna Mayckel Lahdo ook op de doelman stuitte. Nogmaals Van Bommel schoot net naast, op aangeven van Lahdo. Galatasaray stelde er in het eerste halfuur alleen een kopbal van Osimhen tegenover.

De van Napoli gehuurde aanvaller zorgde kort voor rust wel voor de 1-1. Zijn kopbal belandde via Koopmeiners net over de lijn van het AZ-doel. De ongelukkige verdediger kreeg het doelpunt op zijn naam.

Kopbal

Meteen na rust redde doelman Jeroen Zoet - opnieuw de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro - op een kopbal van Michy Batshuayi. Van Bommel en Clasie waren in de kleedkamer achtergebleven. Hun vervangers waren Ernest Poku en Dave Kwakman.

AZ mazzelde een kwartier voor tijd toen Abdülkerim Bardakci tegen de paal kopte uit een voorzet van Gabriel Sara. Martens bracht ondertussen onder anderen Denso Kasius en Smit. Osimhen leek in de extra tijd nog te scoren, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel.

Meer uit Voetbal

De Jong toch in hoofdtoernooi Roland Garros na afmelding Fils

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.

1 uur geleden
Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

6 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

6 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

7 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

7 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

10 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

20 uur geleden