AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft na een vroege voorsprong genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen Galatasaray (1-1) in een duel uit de Europa League. De ploeg van coach Maarten Martens leidde tegen de Turken al na twee minuten door een doelpunt van Sven Mijnans. Kort voor rust werd het door een ongelukkig eigen doelpunt van Peer Koopmeiners gelijk. Een kopbal van Victor Osimhen verdween via de verdediger in het doel: 1-1.
AZ beëindigde het duel met tien man. Invaller Kees Smit verdween in de extra tijd na zijn tweede gele kaart van het veld. AZ heeft 7 punten uit vijf duels en gaat over twee weken op bezoek bij het Bulgaarse Ludogorets. Galatasaray heeft 11 punten.
Martens had Ruben van Bommel en Jordy Clasie terug na blessures. Beiden maakten zondag tegen Sparta al minuten, maar stonden nu aan de aftrap. Een verrassing was de plaats centraal achterin voor Koopmeiners. Hij hield Wouter Goes op de bank waar ook Smit, drie weken geleden de held bij de 3-1-overwinning op Fenerbahçe, een plaats had.
Droomstart
De Alkmaarders kenden een droomstart. Binnen twee minuten stond de ploeg al voor nadat doelman Fernando Muslera een inzet van Seiya Maikuma niet klemvast had en Mijnans de bal van dichtbij in het doel schoof. De beste kansen bleven voor de thuisploeg. Van Bommel zag een schot gekeerd door Muslera, waarna Mayckel Lahdo ook op de doelman stuitte. Nogmaals Van Bommel schoot net naast, op aangeven van Lahdo. Galatasaray stelde er in het eerste halfuur alleen een kopbal van Osimhen tegenover.
De van Napoli gehuurde aanvaller zorgde kort voor rust wel voor de 1-1. Zijn kopbal belandde via Koopmeiners net over de lijn van het AZ-doel. De ongelukkige verdediger kreeg het doelpunt op zijn naam.
Kopbal
Meteen na rust redde doelman Jeroen Zoet - opnieuw de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro - op een kopbal van Michy Batshuayi. Van Bommel en Clasie waren in de kleedkamer achtergebleven. Hun vervangers waren Ernest Poku en Dave Kwakman.
AZ mazzelde een kwartier voor tijd toen Abdülkerim Bardakci tegen de paal kopte uit een voorzet van Gabriel Sara. Martens bracht ondertussen onder anderen Denso Kasius en Smit. Osimhen leek in de extra tijd nog te scoren, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
22 minuten geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
52 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
2 uur geleden