Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray

AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft na een vroege voorsprong genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen Galatasaray (1-1) in een duel uit de Europa League. De ploeg van coach Maarten Martens leidde tegen de Turken al na twee minuten door een doelpunt van Sven Mijnans. Kort voor rust werd het door een ongelukkig eigen doelpunt van Peer Koopmeiners gelijk. Een kopbal van Victor Osimhen verdween via de verdediger in het doel: 1-1.

AZ beëindigde het duel met tien man. Invaller Kees Smit verdween in de extra tijd na zijn tweede gele kaart van het veld. AZ heeft 7 punten uit vijf duels en gaat over twee weken op bezoek bij het Bulgaarse Ludogorets. Galatasaray heeft 11 punten.

Martens had Ruben van Bommel en Jordy Clasie terug na blessures. Beiden maakten zondag tegen Sparta al minuten, maar stonden nu aan de aftrap. Een verrassing was de plaats centraal achterin voor Koopmeiners. Hij hield Wouter Goes op de bank waar ook Smit, drie weken geleden de held bij de 3-1-overwinning op Fenerbahçe, een plaats had.

Droomstart

De Alkmaarders kenden een droomstart. Binnen twee minuten stond de ploeg al voor nadat doelman Fernando Muslera een inzet van Seiya Maikuma niet klemvast had en Mijnans de bal van dichtbij in het doel schoof. De beste kansen bleven voor de thuisploeg. Van Bommel zag een schot gekeerd door Muslera, waarna Mayckel Lahdo ook op de doelman stuitte. Nogmaals Van Bommel schoot net naast, op aangeven van Lahdo. Galatasaray stelde er in het eerste halfuur alleen een kopbal van Osimhen tegenover.

De van Napoli gehuurde aanvaller zorgde kort voor rust wel voor de 1-1. Zijn kopbal belandde via Koopmeiners net over de lijn van het AZ-doel. De ongelukkige verdediger kreeg het doelpunt op zijn naam.

Kopbal

Meteen na rust redde doelman Jeroen Zoet - opnieuw de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro - op een kopbal van Michy Batshuayi. Van Bommel en Clasie waren in de kleedkamer achtergebleven. Hun vervangers waren Ernest Poku en Dave Kwakman.

AZ mazzelde een kwartier voor tijd toen Abdülkerim Bardakci tegen de paal kopte uit een voorzet van Gabriel Sara. Martens bracht ondertussen onder anderen Denso Kasius en Smit. Osimhen leek in de extra tijd nog te scoren, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel.

Meer uit Voetbal

Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

2 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

2 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

2 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

4 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

5 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

5 uur geleden
PSV: kampioenschap van nooit eerder vertoonde soevereiniteit

EINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.

5 uur geleden