Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray

AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft na een vroege voorsprong genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen Galatasaray (1-1) in een duel uit de Europa League. De ploeg van coach Maarten Martens leidde tegen de Turken al na twee minuten door een doelpunt van Sven Mijnans. Kort voor rust werd het door een ongelukkig eigen doelpunt van Peer Koopmeiners gelijk. Een kopbal van Victor Osimhen verdween via de verdediger in het doel: 1-1.

AZ beëindigde het duel met tien man. Invaller Kees Smit verdween in de extra tijd na zijn tweede gele kaart van het veld. AZ heeft 7 punten uit vijf duels en gaat over twee weken op bezoek bij het Bulgaarse Ludogorets. Galatasaray heeft 11 punten.

Martens had Ruben van Bommel en Jordy Clasie terug na blessures. Beiden maakten zondag tegen Sparta al minuten, maar stonden nu aan de aftrap. Een verrassing was de plaats centraal achterin voor Koopmeiners. Hij hield Wouter Goes op de bank waar ook Smit, drie weken geleden de held bij de 3-1-overwinning op Fenerbahçe, een plaats had.

Droomstart

De Alkmaarders kenden een droomstart. Binnen twee minuten stond de ploeg al voor nadat doelman Fernando Muslera een inzet van Seiya Maikuma niet klemvast had en Mijnans de bal van dichtbij in het doel schoof. De beste kansen bleven voor de thuisploeg. Van Bommel zag een schot gekeerd door Muslera, waarna Mayckel Lahdo ook op de doelman stuitte. Nogmaals Van Bommel schoot net naast, op aangeven van Lahdo. Galatasaray stelde er in het eerste halfuur alleen een kopbal van Osimhen tegenover.

De van Napoli gehuurde aanvaller zorgde kort voor rust wel voor de 1-1. Zijn kopbal belandde via Koopmeiners net over de lijn van het AZ-doel. De ongelukkige verdediger kreeg het doelpunt op zijn naam.

Kopbal

Meteen na rust redde doelman Jeroen Zoet - opnieuw de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro - op een kopbal van Michy Batshuayi. Van Bommel en Clasie waren in de kleedkamer achtergebleven. Hun vervangers waren Ernest Poku en Dave Kwakman.

AZ mazzelde een kwartier voor tijd toen Abdülkerim Bardakci tegen de paal kopte uit een voorzet van Gabriel Sara. Martens bracht ondertussen onder anderen Denso Kasius en Smit. Osimhen leek in de extra tijd nog te scoren, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel.

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

3 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

4 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

4 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

6 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

6 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

7 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

19 uur geleden