Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray

AZ speelt na vroege voorsprong gelijk tegen Galatasaray

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft na een vroege voorsprong genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen Galatasaray (1-1) in een duel uit de Europa League. De ploeg van coach Maarten Martens leidde tegen de Turken al na twee minuten door een doelpunt van Sven Mijnans. Kort voor rust werd het door een ongelukkig eigen doelpunt van Peer Koopmeiners gelijk. Een kopbal van Victor Osimhen verdween via de verdediger in het doel: 1-1.

AZ beëindigde het duel met tien man. Invaller Kees Smit verdween in de extra tijd na zijn tweede gele kaart van het veld. AZ heeft 7 punten uit vijf duels en gaat over twee weken op bezoek bij het Bulgaarse Ludogorets. Galatasaray heeft 11 punten.

Martens had Ruben van Bommel en Jordy Clasie terug na blessures. Beiden maakten zondag tegen Sparta al minuten, maar stonden nu aan de aftrap. Een verrassing was de plaats centraal achterin voor Koopmeiners. Hij hield Wouter Goes op de bank waar ook Smit, drie weken geleden de held bij de 3-1-overwinning op Fenerbahçe, een plaats had.

Droomstart

De Alkmaarders kenden een droomstart. Binnen twee minuten stond de ploeg al voor nadat doelman Fernando Muslera een inzet van Seiya Maikuma niet klemvast had en Mijnans de bal van dichtbij in het doel schoof. De beste kansen bleven voor de thuisploeg. Van Bommel zag een schot gekeerd door Muslera, waarna Mayckel Lahdo ook op de doelman stuitte. Nogmaals Van Bommel schoot net naast, op aangeven van Lahdo. Galatasaray stelde er in het eerste halfuur alleen een kopbal van Osimhen tegenover.

De van Napoli gehuurde aanvaller zorgde kort voor rust wel voor de 1-1. Zijn kopbal belandde via Koopmeiners net over de lijn van het AZ-doel. De ongelukkige verdediger kreeg het doelpunt op zijn naam.

Kopbal

Meteen na rust redde doelman Jeroen Zoet - opnieuw de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro - op een kopbal van Michy Batshuayi. Van Bommel en Clasie waren in de kleedkamer achtergebleven. Hun vervangers waren Ernest Poku en Dave Kwakman.

AZ mazzelde een kwartier voor tijd toen Abdülkerim Bardakci tegen de paal kopte uit een voorzet van Gabriel Sara. Martens bracht ondertussen onder anderen Denso Kasius en Smit. Osimhen leek in de extra tijd nog te scoren, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

1 uur geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

2 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

3 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

3 uur geleden
Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

7 uur geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

8 uur geleden
Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

22 uur geleden