AZ speelt gelijk tegen Vitesse en blijft vijfde in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de eerste wedstrijd na de winterstop punten verspeeld. De Alkmaarse formatie kwam thuis tegen Vitesse niet verder dan 1-1. AZ blijft daardoor voorlopig vijfde, met evenveel punten als Ajax, PSV en FC Twente. Vooralsnog steekt alleen Feyenoord er bovenuit in de Eredivisie.
In de eerste helft was de beste kans van AZ voor Djordje Mihailovic. De Amerikaan, de diepte ingestuurd door Vangelis Pavlidis, stuitte echter op doelman Kjell Scherpen. Verder kopte Jens Odgaard nog een keer over, na een aardig opgezette aanval. Een schot van Jesper Karlsson werd ook gestopt door Scherpen.
In de tweede helft werd Vitesse bij vlagen dreigender en gelijkwaardiger. Zo was er na ruim een uur een grote kans voor Million Manhoef, maar de Alkmaarse keeper Hobie Verhulst greep bekwaam in.
Toch kwam AZ op voorsprong. In de 77e minuut schoot Pavlidis hard raak, na een pass van Odgaard. Het was niet genoeg. Enkele minuten voor het einde kwam Vitesse gelijk. Mohamed Sankoh scoorde, na een pass van Carlens Arcus.
De van CF Montréal overgenomen Mihailovic debuteerde bij AZ, dat Dani de Wit, Milos Kerkez en Bruno Martins Indi nog miste. Bij Vitesse was na maanden blessureleed Mitchell Dijks fit genoeg om voor de eerste keer mee te doen.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
40 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
56 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
1 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
1 uur geleden