Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ speelt gelijk tegen Napoli: 1-1

AZ speelt gelijk tegen Napoli: 1-1

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de thuiswedstrijd tegen Napoli met een gelijkspel (1-1) afgesloten. De club uit Alkmaar heeft het volgende week tijdens de uitwedstrijd tegen Rijeka in eigen hand of het overwintert in de Europa League. Winst in Kroatië in de laatste groepswedstrijd volstaat voor een plaats tussen de laatste 32 overgebleven clubs.

Dries Mertens schoot Napoli al in de 6e minuut op voorsprong in zijn honderdste Europese wedstrijd. Bruno Martins Indi maakte in de 54e minuut gelijk. Teun Koopmeiners miste na een klein uur een uitgelezen kans op de 2-1. Hij zag zijn strafschop gekeerd door doelman David Ospina. Koopmeiners miste eerder dit seizoen al penalty's tegen Sparta en RKC.

AZ dankt de goede uitgangspositie aan Rijeka, dat in de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verraste met een gelijkspel: 2-2.

Meer uit Voetbal

FC Twente bij winst op Ferencváros tegen Fenerbahçe of Górnik

NYON (ANP) - Als FC Twente ten koste van Ferencváros de derde voorronde van de Europa League bereikt, wacht daarin een confrontatie met het Turkse Fenerbahçe SK of het Poolse Górnik Zabrze. Dat is duidelijk geworden bij de loting in Nyon.

25 minuten geleden
Belgische voetbalbond neemt afscheid van trainer Garcia

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) beëindigt de samenwerking met bondscoach Rudi Garcia. Dat meldt de KBVB in een verklaring.

31 minuten geleden
Ajax speelt in eventuele volgende ronde tegen Shelbourne of Kalju

NYON (ANP) - Ajax vervolgt bij winst op FK Vojvodina uit Servië het toernooi om de Conference League tegen Shelbourne FC uit Ierland of Nõmme Kalju FC uit Estland. Dat is maandag door loting bepaald.

46 minuten geleden
Middenvelder Van Overeem keert terug bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.

3 uur geleden
Oranje zakt na vroege uitschakeling op WK naar negende plaats

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.

3 uur geleden
Rutten stopt na vijf jaar als technisch adviseur bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.

4 uur geleden
Argentinië houdt ondanks verloren WK-finale nationale feestdag

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.

5 uur geleden