AZ rekent op Letschert in laatste wedstrijd van het jaar
ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen van AZ verwacht zondag in de laatste competitiewedstrijd van het jaar tegen FC Utrecht weer te kunnen beschikken over Timo Letschert. De verdediger viel woensdag geblesseerd uit tegen Vitesse (3-1). "Vooralsnog ziet het er goed uit, ik verwacht dat hij zondag weer inzetbaar is", zei Jansen een dag later.
Terwijl alle andere clubs uit de Eredivisie al aan een korte kerstvakantie zijn begonnen, moeten de spelers van AZ en FC Utrecht nog een keer aan het werk. Eigenlijk zou FC Utrecht - AZ op zaterdag 12 september de openingswedstrijd van het seizoen zijn. Op verzoek van AZ werd die wedstrijd echter uitgesteld, zodat de Alkmaarders zich optimaal konden voorbereiden op hun duel in de voorronde van de Champions League met Dinamo Kiev. Zondagmiddag treffen Utrecht en AZ elkaar alsnog.
Een dag na het gewonnen duel met Vitesse hadden de meeste speler van AZ vrij. "De jongens die medische ondersteuning nodig hebben, zijn wel op de club geweest", zei Jansen. "De rest is ietwat aan het ontspannen thuis. We willen nog één keer knallen, om goed het jaar uit te gaan." AZ moet het in De Galgenwaard doen zonder de al langer geblesseerde basisspelers Dani de Wit, Jonas Svensson en Bruno Martins Indi.
De Alkmaarse club kan in punten op gelijke hoogte komen met Feyenoord en Vitesse. Koploper Ajax heeft 5 punten meer dan die clubs, PSV staat 4 punten voor. FC Utrecht, de nummer 10 op de ranglijst, boekte dinsdag bij FC Emmen de eerste zege onder de nieuwe trainer René Hake (2-3). "Er zijn wel wat fysieke klachten binnen de selectie", zegt Hake. "Het is nog niet te zeggen of iedereen het gaat halen." Hake geeft zijn spelers op eerste kerstdag vrij. Tweede kerstdag wordt er wel getraind.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
1 dag geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
1 dag geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden