Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ rekent op Letschert in laatste wedstrijd van het jaar

AZ rekent op Letschert in laatste wedstrijd van het jaar

ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen van AZ verwacht zondag in de laatste competitiewedstrijd van het jaar tegen FC Utrecht weer te kunnen beschikken over Timo Letschert. De verdediger viel woensdag geblesseerd uit tegen Vitesse (3-1). "Vooralsnog ziet het er goed uit, ik verwacht dat hij zondag weer inzetbaar is", zei Jansen een dag later.

Terwijl alle andere clubs uit de Eredivisie al aan een korte kerstvakantie zijn begonnen, moeten de spelers van AZ en FC Utrecht nog een keer aan het werk. Eigenlijk zou FC Utrecht - AZ op zaterdag 12 september de openingswedstrijd van het seizoen zijn. Op verzoek van AZ werd die wedstrijd echter uitgesteld, zodat de Alkmaarders zich optimaal konden voorbereiden op hun duel in de voorronde van de Champions League met Dinamo Kiev. Zondagmiddag treffen Utrecht en AZ elkaar alsnog.

Een dag na het gewonnen duel met Vitesse hadden de meeste speler van AZ vrij. "De jongens die medische ondersteuning nodig hebben, zijn wel op de club geweest", zei Jansen. "De rest is ietwat aan het ontspannen thuis. We willen nog één keer knallen, om goed het jaar uit te gaan." AZ moet het in De Galgenwaard doen zonder de al langer geblesseerde basisspelers Dani de Wit, Jonas Svensson en Bruno Martins Indi.

De Alkmaarse club kan in punten op gelijke hoogte komen met Feyenoord en Vitesse. Koploper Ajax heeft 5 punten meer dan die clubs, PSV staat 4 punten voor. FC Utrecht, de nummer 10 op de ranglijst, boekte dinsdag bij FC Emmen de eerste zege onder de nieuwe trainer René Hake (2-3). "Er zijn wel wat fysieke klachten binnen de selectie", zegt Hake. "Het is nog niet te zeggen of iedereen het gaat halen." Hake geeft zijn spelers op eerste kerstdag vrij. Tweede kerstdag wordt er wel getraind.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Menzo ziet kans op WK als 'cadeau' voor Suriname

GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.

3 uur geleden
Van Dijk trots op record van meest ervaren aanvoerder van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.

7 uur geleden
De Ligt moest na eerste basisplaats sinds een jaar even wennen

AMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.

7 uur geleden
Curaçao kleedt zich voor 'belangrijkste wedstrijd van de eeuw'

WILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.

11 uur geleden
Koeman wil dat zijn internationals nog meer van elkaar eisen

AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."

15 uur geleden
Nederlands elftal begint in zomer voor twaalfde keer aan WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.

16 uur geleden
Valente debuteert als 32e speler onder Koeman bij Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.

16 uur geleden