AZ, PSV en Feyenoord jagen op eerherstel in Europa
ROTTERDAM (ANP) - AZ, PSV en Feyenoord komen donderdagavond in actie in de groepsfase van de Europa League. Alle drie de clubs kwamen afgelopen weekeinde niet tot winst in de eredivisie en jagen dus op eerherstel in Europa.
Feyenoord neemt het om 18.55 uur in Rotterdam op tegen het Oostenrijkse Wolfsberger AC, om 21.00 uur speelt AZ thuis tegen Rijeka uit Kroatië en wacht PSV de uitwedstrijd tegen Omonia Nicosia uit Cyprus.
Alle drie de Nederlandse clubs kampen met personele problemen. PSV mist liefst zeven spelers vanwege een coronabesmetting. Daarnaast werden Eran Zahavi en Jordan Teze niet toegelaten tot Cyprus, hoewel ze na een eerdere besmetting al enige tijd weer hersteld waren.
Ook bij AZ ontbreekt een aantal spelers vanwege corona. Bij Feyenoord leverden alle spelers een negatieve test af, maar is er sprake van blessureleed.
AZ speelde afgelopen weekend met 2-2 gelijk tegen ADO Den Haag, PSV verloor met 2-1 bij Vitesse en Feyenoord kwam niet verder dan 2-2 in de uitwedstrijd tegen RKC.
Van het drietal was AZ de enige club die wist te winnen in de eerste speelronde van de poulefase van de Europa League. Napoli werd met 1-0 verslagen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geleden