AZ, PSV en Feyenoord jagen op eerherstel in Europa
ROTTERDAM (ANP) - AZ, PSV en Feyenoord komen donderdagavond in actie in de groepsfase van de Europa League. Alle drie de clubs kwamen afgelopen weekeinde niet tot winst in de eredivisie en jagen dus op eerherstel in Europa.
Feyenoord neemt het om 18.55 uur in Rotterdam op tegen het Oostenrijkse Wolfsberger AC, om 21.00 uur speelt AZ thuis tegen Rijeka uit Kroatië en wacht PSV de uitwedstrijd tegen Omonia Nicosia uit Cyprus.
Alle drie de Nederlandse clubs kampen met personele problemen. PSV mist liefst zeven spelers vanwege een coronabesmetting. Daarnaast werden Eran Zahavi en Jordan Teze niet toegelaten tot Cyprus, hoewel ze na een eerdere besmetting al enige tijd weer hersteld waren.
Ook bij AZ ontbreekt een aantal spelers vanwege corona. Bij Feyenoord leverden alle spelers een negatieve test af, maar is er sprake van blessureleed.
AZ speelde afgelopen weekend met 2-2 gelijk tegen ADO Den Haag, PSV verloor met 2-1 bij Vitesse en Feyenoord kwam niet verder dan 2-2 in de uitwedstrijd tegen RKC.
Van het drietal was AZ de enige club die wist te winnen in de eerste speelronde van de poulefase van de Europa League. Napoli werd met 1-0 verslagen.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
4 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
22 uur geleden