AZ presenteert Australische doelman Ryan
ALKMAAR (ANP) - Mathew Ryan is de nieuwe doelman van AZ. De dertigjarige keeper van de nationale ploeg van Australië komt over van FC Kopenhagen en heeft een contract ondertekend tot de zomer van 2024. De 79-voudig international is na Djordje Mihailovic de tweede winterse versterking van de club uit Alkmaar.
Ryan verdedigde het doel van Australië op het WK van Qatar. Hij speelde in Europa eerder voor Club Brugge, Valencia, RC Genk, Brighton & Hove Albion, Arsenal en Real Sociedad. Hij is nog niet speelgerechtigd. AZ heeft een werkvergunning voor hem aangevraagd.
"Je hoeft maar één keer naar de club en zijn geschiedenis te kijken om te zien dat het een goede en ambitieuze club is", zegt Ryan op de website van AZ. "Er is veel om voor te spelen en ik droom ervan om samen met het team het hoogste van het hoogste te behalen."
Volgens directeur voetbalzaken Max Huiberts is Ryan de perfecte keeper voor AZ. "Hij heeft op verschillende niveaus laten zien dat hij goed is en was vanaf het begin onze topkandidaat. We zochten iemand die er direct staat als hij fit is. Dat is hij. Alles past wat dat betreft in het plaatje."
Hobie Verhulst is op dit moment de eerste doelman van AZ.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Sofyan Amrabat wil niet meer voor het Marokkaanse voetbalelftal uitkomen zolang Mohamed Ouahbi bondscoach is. Dat schrijft de middenvelder van Ajax op Instagram.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Nederlandse voetballers ontbreken op de lijst van genomineerden voor de Gouden Bal, de prijs voor de beste voetballer ter wereld. De organisatie maakte dinsdag de dertig namen bekend van de spelers die op 26 oktober in Londen kans maken op de Ballon d'Or.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Drie Nederlandse voetbalsters zijn genomineerd voor de Ballon d'Or Féminin, de prijs voor de beste voetbalster ter wereld. Dat heeft de organisatie van de prestigieuze sportprijs dinsdag bekendgemaakt. Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema zitten bij de dertig speelsters die op 26 oktober in Londen kans maken op de prijs.
1 uur geledenRAZGRAD (ANP) - Doelman Sergio Padt vertrekt na vijf jaar bij de Bulgaarse voetbalclub Ludogorets. De 36-jarige Nederlander heeft in overleg met de clubleiding zijn contract laten ontbinden, zodat hij ergens anders aan de slag kan gaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Anthony Correia vindt dat het gooien van een vuurwerkbom door de aanhang van FC Utrecht "extreem ver" gaat. De trainer van de club wil zich echter zo min mogelijk "met randzaken" bezighouden, zo zei hij dinsdag na afloop van het restant van de zaterdagavond gestaakte wedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles. "Wij moeten het op het veld laten zien", aldus Correia.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Go Ahead Eagles-trainer Joseph Oosting zocht na afloop van het 3-3-gelijkspel tegen FC Utrecht geen excuses. "Ik vind dat we naar onszelf moeten kijken. Er was niet veel aan de hand. We hebben 2 punten weggegeven", verzuchtte Oosting in Utrecht na afloop van het restant van het duel dat zaterdag werd gestaakt na het gooien van vuurwerk en bekers.
2 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan woensdag in de thuiswedstrijd tegen Arsenal in de Champions League niet beschikken over Scott McTominay. De 29-jarige Schotse international heeft een succesvolle ingreep ondergaan om een hartritmestoornis te verhelpen en zal naar verwachting over ongeveer twee weken de training hervatten, meldde de Italiaanse club dinsdag.
3 uur geleden