AZ presenteert Australische doelman Ryan
ALKMAAR (ANP) - Mathew Ryan is de nieuwe doelman van AZ. De dertigjarige keeper van de nationale ploeg van Australië komt over van FC Kopenhagen en heeft een contract ondertekend tot de zomer van 2024. De 79-voudig international is na Djordje Mihailovic de tweede winterse versterking van de club uit Alkmaar.
Ryan verdedigde het doel van Australië op het WK van Qatar. Hij speelde in Europa eerder voor Club Brugge, Valencia, RC Genk, Brighton & Hove Albion, Arsenal en Real Sociedad. Hij is nog niet speelgerechtigd. AZ heeft een werkvergunning voor hem aangevraagd.
"Je hoeft maar één keer naar de club en zijn geschiedenis te kijken om te zien dat het een goede en ambitieuze club is", zegt Ryan op de website van AZ. "Er is veel om voor te spelen en ik droom ervan om samen met het team het hoogste van het hoogste te behalen."
Volgens directeur voetbalzaken Max Huiberts is Ryan de perfecte keeper voor AZ. "Hij heeft op verschillende niveaus laten zien dat hij goed is en was vanaf het begin onze topkandidaat. We zochten iemand die er direct staat als hij fit is. Dat is hij. Alles past wat dat betreft in het plaatje."
Hobie Verhulst is op dit moment de eerste doelman van AZ.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi heeft in een uitverkocht Estadio Monumental zijn 208e en laatste interland voor Argentinië gespeeld. De 39-jarige wereldster nam in de nacht van dinsdag op woensdag in Buenos Aires met zijn laatste optreden in een vriendschappelijk duel afscheid van de nationale ploeg.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is gaan zitten voor de laatste interland van Lionel Messi. Hij neemt in de nacht van dinsdag op woensdag afscheid als international voor 80.000 toeschouwers in een uitverkocht Estadio Monumental. De 39-jarige spelmaker doet met La Albiceleste mee in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Afrikaanse Benin. Na een kwartier spelen staat het nog 0-0.
4 uur geledenSPLIT (ANP) - Kroatië heeft zich na de pijnlijke 7-0-nederlaag tegen Engeland in de Nations League gerevancheerd met een goed optreden tegen wereldkampioen Spanje. Het stond in Split lang 1-1, maar Mikel Merino bezorgde Spanje in de slotfase toch de zege: 1-2.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - De Portugese voetbalvedette Cristiano Ronaldo keert het nationale elftal nog niet de rug toe. Hij blijft beschikbaar, laat hij weten in een uitgebreide verklaring die door Portugese media werd verspreid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane is dinsdagavond gedeeld recordinternational van het Engelse nationale voetbalelftal geworden. Door zijn basisplaats tegen Tsjechië in de Nations League evenaart de spits het record van 125 interlands van doelman Peter Shilton, die tussen 1970 en 1990 voor de 'Three Lions' speelde.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Jong Oranje heeft zichzelf alsnog de kans verschaft om zich te plaatsen voor het EK voetbal van 2027 in Albanië en Servië. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Doetinchem de laatste kwalificatiewedstrijd met 4-0 van Jong Bosnië en Herzegovina en eindigde in de poule als tweede, de plek die rechtgeeft op het spelen van een play-off.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
10 uur geleden