Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ passeert Ajax in de stand na krappe zege op FC Groningen

AZ passeert Ajax in de stand na krappe zege op FC Groningen

ALKMAAR (ANP) - AZ is voor in ieder geval een dag de nummer 2 van de Eredivisie. De club uit Alkmaar won in eigen huis met slechts 1-0 van FC Groningen, maar klom dankzij de 3 punten wel over Ajax heen in de stand. De achterstand op koploper Feyenoord bedraagt 2 punten. De twee andere titelkandidaten spelen zondag.

Jesper Karlsson maakte kort na aanvang van het duel het enige en daarmee winnende doelpunt. FC Groningen leed zijn zestiende nederlaag van dit seizoen en blijft vechten tegen degradatie.

Trainer Pascal Jansen van AZ liet de 19-jarige Fedde de Jong debuteren in de basis. Hij verving de geschorste Yukinara Sugawara. De thuisclub zette vanaf de aftrap druk op Groningen en stond na 4 minuten al met 1-0 voor. Linksbuiten Karlsson kwam opzetten over links, draaide om zijn as en schoot de bal van buiten het 16-metergebied over de tevergeefs graaiende doelman Michael Verrips in het doel.

Rentree Beukema

De vroege goal leidde niet tot een overrompeling door de Alkmaarders, die door de knappe uitzege op Lazio eerder deze week in de Conference League blaken van het zelfvertrouwen. FC Groningen voetbalde brutaal mee en kreeg kansen. De grootste was voor Elvis Manu, die op de paal schoot. Op slag van rust moet doelman Mathew Ryan van AZ alles uit de kast halen om een keiharde vrije trap van Tomas Suslov tegen te houden.

AZ begon energiek aan de tweede helft en zocht nadrukkelijk de aanval, maar de combinaties voorin leidden niet tot serieuze doelkansen. Het spel van de Alkmaarders was vrij slordig, maar Groningen wist er weinig tegenover te zetten.

De van een knieblessure herstelde Sam Beukema vierde na 64 minuten zijn rentree bij AZ. Met nog twee verse krachten erin, Mees de Wit en Djordje Mihailovic, hoopte coach Jansen op wat meer scherpte en zuiverheid voorin. Sven Mijnans kreeg de beste kans op 2-0. Hij kwam vrij voor het doel, maar miste oog in oog met keeper Verrips.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

2 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

3 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

3 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

7 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

7 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

10 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

11 uur geleden