AZ-opponent Real Sociedad blijft aan kop in Spanje
VIGO (ANP) - Real Sociedad heeft in de uitwedstrijd tegen Celta de Vigo de koppositie in La Liga behouden. De komende tegenstander van AZ in de Europa League won met 4-1.
David Silva (ex-Manchester City) opende de score in de 24e minuut. Het was zijn eerste goal sinds zijn terugkeer naar Spanje. Mikel Oyarzabal en Willian José (twee) verzorgden de andere treffers. Iago Aspas scoorde namens Celta de Vigo uit een strafschop. José Fontán kreeg bij de thuisploeg in de extra tijd zijn tweede gele kaart en moest het veld verlaten.
Real Sociedad heeft na 8 wedstrijden 17 punten verzameld. Real Madrid staat tweede, met een punt minder en een wedstrijd minder gespeeld. Nummer 3 Atlético Madrid (14 punten uit 6 duels) heeft eveneens minder verliespunten dan Real Sociedad.
In poule F van de Europa League bezetten de Spanjaarden met drie punten de derde plaats. AZ staat zonder puntverlies bovenaan en speelt donderdag in San Sebastian.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geleden