AZ-opponent Real Sociedad blijft aan kop in Spanje
VIGO (ANP) - Real Sociedad heeft in de uitwedstrijd tegen Celta de Vigo de koppositie in La Liga behouden. De komende tegenstander van AZ in de Europa League won met 4-1.
David Silva (ex-Manchester City) opende de score in de 24e minuut. Het was zijn eerste goal sinds zijn terugkeer naar Spanje. Mikel Oyarzabal en Willian José (twee) verzorgden de andere treffers. Iago Aspas scoorde namens Celta de Vigo uit een strafschop. José Fontán kreeg bij de thuisploeg in de extra tijd zijn tweede gele kaart en moest het veld verlaten.
Real Sociedad heeft na 8 wedstrijden 17 punten verzameld. Real Madrid staat tweede, met een punt minder en een wedstrijd minder gespeeld. Nummer 3 Atlético Madrid (14 punten uit 6 duels) heeft eveneens minder verliespunten dan Real Sociedad.
In poule F van de Europa League bezetten de Spanjaarden met drie punten de derde plaats. AZ staat zonder puntverlies bovenaan en speelt donderdag in San Sebastian.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
21 uur geleden