AZ-opponent Real Sociedad blijft aan kop in Spanje
VIGO (ANP) - Real Sociedad heeft in de uitwedstrijd tegen Celta de Vigo de koppositie in La Liga behouden. De komende tegenstander van AZ in de Europa League won met 4-1.
David Silva (ex-Manchester City) opende de score in de 24e minuut. Het was zijn eerste goal sinds zijn terugkeer naar Spanje. Mikel Oyarzabal en Willian José (twee) verzorgden de andere treffers. Iago Aspas scoorde namens Celta de Vigo uit een strafschop. José Fontán kreeg bij de thuisploeg in de extra tijd zijn tweede gele kaart en moest het veld verlaten.
Real Sociedad heeft na 8 wedstrijden 17 punten verzameld. Real Madrid staat tweede, met een punt minder en een wedstrijd minder gespeeld. Nummer 3 Atlético Madrid (14 punten uit 6 duels) heeft eveneens minder verliespunten dan Real Sociedad.
In poule F van de Europa League bezetten de Spanjaarden met drie punten de derde plaats. AZ staat zonder puntverlies bovenaan en speelt donderdag in San Sebastian.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
28 minuten geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
30 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
53 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
14 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
15 uur geleden