AZ ontsnapt na mislukte bekerfinale aan nederlaag tegen NAC Breda
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich drie dagen na de verloren bekerfinale tegen Go Ahead Eagles in het thuisduel met NAC Breda naar een gelijkspel gevochten. Mexx Meerdink maakte in de zevende minuut van de blessuretijd gelijk in Alkmaar (1-1).
NAC leek op weg naar de eerste competitiezege sinds 19 januari na een treffer van Leo Sauer in de 75e minuut. AZ blijft de nummer 6 van de ranglijst. NAC heeft nu 8 punten meer dan Willem II, de nummer 16 van de ranglijst die op basis van de huidige klassering aan de play-offs voor promotie en tegen degradatie moet deelnemen.
AZ koos voor de aanval, maar creëerde nauwelijks kansen. NAC trok zich terug op eigen helft en loerde op een snelle counter en kwam dus op voorsprong via Sauer.
Trainer Maarten Martens van AZ koos voor zes andere basisspelers, vergeleken met de na strafschoppen verloren bekerfinale van maandagavond tegen Go Ahead Eagles. Wouter Goes verscheen ook niet aan de aftrap. De verdediger kreeg veel kritiek op zijn gedrag tijdens en na de eindstrijd in De Kuip.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
6 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden