AZ nog zonder geblesseerde De Wit en Svensson tegen Heerenveen
WIJDEWORMER (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan in het competitieduel van de Alkmaarders met sc Heerenveen van zondag nog geen beroep doen op de al langer geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson. Voor de twee voetballers komt de wedstrijd net te vroeg.
"Het gaat goed, ze trainen vreselijk hard. Ze kunnen de komende dagen gelukkig weer aansluiten bij de groep", zegt Jansen. Ook Jordy Clasie is op de weg terug. "Jordy heeft op de laatste trainingsvorm weer alles mee kunnen doen met de groep. Daar zijn we heel blij mee. Hij is een welkome versterking."
Jansen ging ook nog in op het abrupte afscheid van Ron Vlaar, de oud-international die deze week zijn loopbaan beëindigde. "Het is heel vervelend voor Ron. Zeker de manier waarop, door de fysieke gesteldheid. Ik kan me voorstellen dat je als speler liever zelf de manier waarop je stopt bepaalt en vanuit een spelende situatie met pensioen gaat."
De AZ-coach verwacht een lastige wedstrijd tegen Heerenveen. "Ze begonnen goed aan het seizoen en na een fase waarin het wat minder ging zijn ze weer aardig op dreef."
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
4 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
50 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
10 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
13 uur geleden