AZ nog zonder geblesseerde De Wit en Svensson tegen Heerenveen
WIJDEWORMER (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan in het competitieduel van de Alkmaarders met sc Heerenveen van zondag nog geen beroep doen op de al langer geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson. Voor de twee voetballers komt de wedstrijd net te vroeg.
"Het gaat goed, ze trainen vreselijk hard. Ze kunnen de komende dagen gelukkig weer aansluiten bij de groep", zegt Jansen. Ook Jordy Clasie is op de weg terug. "Jordy heeft op de laatste trainingsvorm weer alles mee kunnen doen met de groep. Daar zijn we heel blij mee. Hij is een welkome versterking."
Jansen ging ook nog in op het abrupte afscheid van Ron Vlaar, de oud-international die deze week zijn loopbaan beëindigde. "Het is heel vervelend voor Ron. Zeker de manier waarop, door de fysieke gesteldheid. Ik kan me voorstellen dat je als speler liever zelf de manier waarop je stopt bepaalt en vanuit een spelende situatie met pensioen gaat."
De AZ-coach verwacht een lastige wedstrijd tegen Heerenveen. "Ze begonnen goed aan het seizoen en na een fase waarin het wat minder ging zijn ze weer aardig op dreef."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
21 uur geleden