AZ nog zonder geblesseerde De Wit en Svensson tegen Heerenveen
WIJDEWORMER (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan in het competitieduel van de Alkmaarders met sc Heerenveen van zondag nog geen beroep doen op de al langer geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson. Voor de twee voetballers komt de wedstrijd net te vroeg.
"Het gaat goed, ze trainen vreselijk hard. Ze kunnen de komende dagen gelukkig weer aansluiten bij de groep", zegt Jansen. Ook Jordy Clasie is op de weg terug. "Jordy heeft op de laatste trainingsvorm weer alles mee kunnen doen met de groep. Daar zijn we heel blij mee. Hij is een welkome versterking."
Jansen ging ook nog in op het abrupte afscheid van Ron Vlaar, de oud-international die deze week zijn loopbaan beëindigde. "Het is heel vervelend voor Ron. Zeker de manier waarop, door de fysieke gesteldheid. Ik kan me voorstellen dat je als speler liever zelf de manier waarop je stopt bepaalt en vanuit een spelende situatie met pensioen gaat."
De AZ-coach verwacht een lastige wedstrijd tegen Heerenveen. "Ze begonnen goed aan het seizoen en na een fase waarin het wat minder ging zijn ze weer aardig op dreef."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
37 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
5 uur geleden