Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ nog zonder Clasie tegen SK Brann in play-offs

AZ nog zonder Clasie tegen SK Brann in play-offs

BERGEN (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan donderdag in de return tegen SK Brann in de play-offs van de Conference League nog geen beroep doen op Jordy Clasie. De aanvoerder is nog niet hersteld van een blessure.

Jansen kon in de thuiswedstrijd tegen Brann (1-1) ook al niet beschikken over Clasie en moet nu weer puzzelen. "Als hij niet speelt, is het hart van het middenveld een extra item", zei de trainer. "Als we twee mensen moeten vervangen krijg je natuurlijk een andere dynamiek en sowieso een ander duo. Vorige week hebben we gekozen voor Sven Mijnans en Djordje Mihailovic, ervan uitgaande dat we meer kwaliteit zouden leveren aan de bal. Morgen moet ik het opnieuw gaan invullen. We proberen een goede balans te vinden."

Jansen hoopt dat zijn spelers hebben geleerd van de eerste wedstrijd, waarin hij vond dat zij in een te laag tempo speelden en te weinig creëerden. "Na de wedstrijd heb ik tegen de spelers gezegd dat ze snel moeten leren. Afgelopen seizoen hebben we laten zien dat we dat kunnen, dus ik heb alle vertrouwen in morgen."

"Wij zullen het beter moeten doen dan afgelopen donderdag. Wij focussen op onszelf en ons spel zal intenser en dynamischer moeten zijn. Het moet anders dan vorige week om het onze kant op te laten vallen", aldus Jansen.

De wedstrijd tussen AZ en SK Brann begint donderdag om 19.00 uur.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

39 minuten geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

2 uur geleden
Chelsea neemt afscheid van hoofdtrainer Rosenior

LONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.

2 uur geleden
KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

8 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

12 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

22 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

22 uur geleden