AZ nog zonder Clasie tegen SK Brann in play-offs
BERGEN (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen kan donderdag in de return tegen SK Brann in de play-offs van de Conference League nog geen beroep doen op Jordy Clasie. De aanvoerder is nog niet hersteld van een blessure.
Jansen kon in de thuiswedstrijd tegen Brann (1-1) ook al niet beschikken over Clasie en moet nu weer puzzelen. "Als hij niet speelt, is het hart van het middenveld een extra item", zei de trainer. "Als we twee mensen moeten vervangen krijg je natuurlijk een andere dynamiek en sowieso een ander duo. Vorige week hebben we gekozen voor Sven Mijnans en Djordje Mihailovic, ervan uitgaande dat we meer kwaliteit zouden leveren aan de bal. Morgen moet ik het opnieuw gaan invullen. We proberen een goede balans te vinden."
Jansen hoopt dat zijn spelers hebben geleerd van de eerste wedstrijd, waarin hij vond dat zij in een te laag tempo speelden en te weinig creëerden. "Na de wedstrijd heb ik tegen de spelers gezegd dat ze snel moeten leren. Afgelopen seizoen hebben we laten zien dat we dat kunnen, dus ik heb alle vertrouwen in morgen."
"Wij zullen het beter moeten doen dan afgelopen donderdag. Wij focussen op onszelf en ons spel zal intenser en dynamischer moeten zijn. Het moet anders dan vorige week om het onze kant op te laten vallen", aldus Jansen.
De wedstrijd tussen AZ en SK Brann begint donderdag om 19.00 uur.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
4 uur geleden