Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ niet verder dan 2-2 tegen PEC Zwolle

AZ niet verder dan 2-2 tegen PEC Zwolle

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft verzuimd naar de tweede plaats in de Eredivisie te klimmen. Op eigen veld kwam de ploeg van trainer Maarten Martens niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen PEC Zwolle. De nog ongeslagen Alkmaarders staan nu vierde in de Eredivisie, op 4 punten van koploper Feyenoord.

Bij rust leidde AZ met 2-1 door doelpunten van Kees Smit en Weslley Patati. Tussendoor had Koen Kostons gescoord namens PEC. Dat deed hij meteen na rust nogmaals (2-2), waarna niet meer werd gescoord. PEC, dat in de voorgaande vijf wedstrijden pas vier keer had gescoord, klom naar de twaalfde plaats.

Bij AZ werd Jordy Clasie drie dagen na de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (3-3) aan de kant gehouden om overbelasting te voorkomen. Sven Mijnans dacht AZ na een kwartier op voorsprong te hebben gezet, maar scheidsrechter Marc Nagtegaal had even daarvoor de middenvelder een overtreding zien maken op Thijs Oosting.

Kansen

Opnieuw Mijnans was in de 36e minuut dicht bij de openingstreffer. PEC-doelman Tom de Graaff redde knap, maar kreeg twee minuten later geen hand tegen de bal bij een schot van Smit: 1-0.

Kort voor rust maakte PEC gelijk: Kostons trof de verre hoek achter doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro. AZ benutte de extra tijd om weer op voorsprong te komen. De Braziliaan Patati, afgelopen zomer overgekomen van Maccabi Tel Aviv, kopte raak uit een voorzet van Mijnans.

Meteen na rust stond het weer gelijk. Kostons scoorde ditmaal met het hoofd. Coach Martens besloot in de 66e minuut alsnog Clasie in te brengen. AZ kreeg kansen, onder meer via Mexx Meerdink, Alexandre Penetra en Lequincio Zeefuik, maar er werd niet meer gescoord.

Meer uit Voetbal

Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

8 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

9 uur geleden
Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

12 uur geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

14 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

17 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

22 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

22 uur geleden