Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ niet verder dan 2-2 tegen PEC Zwolle

AZ niet verder dan 2-2 tegen PEC Zwolle

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft verzuimd naar de tweede plaats in de Eredivisie te klimmen. Op eigen veld kwam de ploeg van trainer Maarten Martens niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen PEC Zwolle. De nog ongeslagen Alkmaarders staan nu vierde in de Eredivisie, op 4 punten van koploper Feyenoord.

Bij rust leidde AZ met 2-1 door doelpunten van Kees Smit en Weslley Patati. Tussendoor had Koen Kostons gescoord namens PEC. Dat deed hij meteen na rust nogmaals (2-2), waarna niet meer werd gescoord. PEC, dat in de voorgaande vijf wedstrijden pas vier keer had gescoord, klom naar de twaalfde plaats.

Bij AZ werd Jordy Clasie drie dagen na de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (3-3) aan de kant gehouden om overbelasting te voorkomen. Sven Mijnans dacht AZ na een kwartier op voorsprong te hebben gezet, maar scheidsrechter Marc Nagtegaal had even daarvoor de middenvelder een overtreding zien maken op Thijs Oosting.

Kansen

Opnieuw Mijnans was in de 36e minuut dicht bij de openingstreffer. PEC-doelman Tom de Graaff redde knap, maar kreeg twee minuten later geen hand tegen de bal bij een schot van Smit: 1-0.

Kort voor rust maakte PEC gelijk: Kostons trof de verre hoek achter doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro. AZ benutte de extra tijd om weer op voorsprong te komen. De Braziliaan Patati, afgelopen zomer overgekomen van Maccabi Tel Aviv, kopte raak uit een voorzet van Mijnans.

Meteen na rust stond het weer gelijk. Kostons scoorde ditmaal met het hoofd. Coach Martens besloot in de 66e minuut alsnog Clasie in te brengen. AZ kreeg kansen, onder meer via Mexx Meerdink, Alexandre Penetra en Lequincio Zeefuik, maar er werd niet meer gescoord.

Meer uit Voetbal

AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

10 minuten geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

1 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.

1 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

4 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

8 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

22 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

22 uur geleden