Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ niet akkoord met verdeling Europese tickets en beraadt zich

AZ niet akkoord met verdeling Europese tickets en beraadt zich

ALKMAAR (ANP) - AZ gaat op voorhand niet akkoord met de verdeling van de Europese tickets die de KNVB vrijdag heeft gepresenteerd. De Alkmaarse club heeft als nummer 2 van de actuele ranglijst het tweede beste startbewijs toebedeeld gekregen. Daarmee dient AZ in het nieuwe seizoen in de tweede voorronde van de Champions League uit te komen.

"We beraden ons op deze situatie", laat algemeen directeur Robert Eenhoorn weten. "Onze voorstellen zijn onbeantwoord gebleven. We vinden het teleurstellend dat we nu genoodzaakt zijn om in deze crisis op deze manier kenbaar te moeten maken dat we niet akkoord gaan met de wijze waarop het bestuur betaald voetbal de toebedeling van de Europese tickets tot stand heeft gebracht."

AZ had met koploper Ajax evenveel punten, maar een minder doelsaldo. De Alkmaarse club wist in dit afgebroken seizoen wel twee keer van de Amsterdamse ploeg te winnen. Ajax krijgt het beste ticket voor de Champions League en kan daardoor mogelijk weer aan de lucratieve groepsfase deelnemen.

Eenhoorn: "Wij hebben op de achtergrond al weken getracht om meerdere scenario’s uit te werken, dit om de situatie waar we nu in beland zijn te voorkomen. We hebben hierbij ook steeds de afgesproken weg bewandeld, waarbij solidariteit en compensatie gedurende het hele traject zwaar hebben gewogen. AZ heeft vrijdagmiddag verzocht om net als bij promotie/degradatie eerst draagvlak voor de exacte wijze van invulling te onderzoeken. Maar de KNVB heeft dit direct afgewezen."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

1 uur geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

2 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

2 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

4 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

6 uur geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

11 uur geleden