AZ neemt verdediger De Wit over van PEC Zwolle
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Mees de Wit. De 24-jarige vleugelverdediger komt over van PEC Zwolle. De Wit ondertekende een contract voor vijf jaar in Alkmaar.
De Amsterdammer debuteerde in het betaalde voetbal bij Ajax. De linkervleugelverdediger speelde daarna voor de Portugese club Sporting en voor FC Orihuela in Spanje. Vorig jaar keerde De Wit bij PEC Zwolle terug op de Nederlandse voetbalvelden. Hij maakte dit seizoen in 23 competitiewedstrijden vier doelpunten voor de ploeg die strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De Wit scoorde in oktober twee keer tijdens het verloren duel met AZ (3-2).
Volgens technisch directeur Max Huiberts van AZ zaten meer clubs achter De Wit aan. "Gedurende de periode van het vastleggen van Mees hebben we gemerkt dat een aantal clubs zich ook heeft gemeld bij zijn management. Maar vanaf dag 1 heeft hij heel duidelijk aangegeven dat hij voor AZ kiest."
Met De Wit halen de Alkmaarders een mogelijke vervanger van aanvoerder Owen Wijndal binnen. De linksback staat in de belangstelling van andere clubs.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
45 minuten geledenZEIST (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries en bondscoach Xavi Hernández vinden het experiment van de UEFA met een lange interlandperiode met daarin vier wedstrijden in anderhalve week tijd niet geslaagd. Dat gaven ze zaterdag allebei aan in Zeist, waar ze tijdens een persconferentie vooruitkeken naar de ontmoeting van zondag met Servië in de Nations League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández voert zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië een aantal wijzigingen door in zijn basisopstelling. Dat zei de Spanjaard zaterdagmiddag tijdens een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
16 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
16 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
16 uur geleden