AZ neemt verdediger De Wit over van PEC Zwolle
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Mees de Wit. De 24-jarige vleugelverdediger komt over van PEC Zwolle. De Wit ondertekende een contract voor vijf jaar in Alkmaar.
De Amsterdammer debuteerde in het betaalde voetbal bij Ajax. De linkervleugelverdediger speelde daarna voor de Portugese club Sporting en voor FC Orihuela in Spanje. Vorig jaar keerde De Wit bij PEC Zwolle terug op de Nederlandse voetbalvelden. Hij maakte dit seizoen in 23 competitiewedstrijden vier doelpunten voor de ploeg die strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De Wit scoorde in oktober twee keer tijdens het verloren duel met AZ (3-2).
Volgens technisch directeur Max Huiberts van AZ zaten meer clubs achter De Wit aan. "Gedurende de periode van het vastleggen van Mees hebben we gemerkt dat een aantal clubs zich ook heeft gemeld bij zijn management. Maar vanaf dag 1 heeft hij heel duidelijk aangegeven dat hij voor AZ kiest."
Met De Wit halen de Alkmaarders een mogelijke vervanger van aanvoerder Owen Wijndal binnen. De linksback staat in de belangstelling van andere clubs.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
18 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden