AZ neemt verdediger De Wit over van PEC Zwolle
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Mees de Wit. De 24-jarige vleugelverdediger komt over van PEC Zwolle. De Wit ondertekende een contract voor vijf jaar in Alkmaar.
De Amsterdammer debuteerde in het betaalde voetbal bij Ajax. De linkervleugelverdediger speelde daarna voor de Portugese club Sporting en voor FC Orihuela in Spanje. Vorig jaar keerde De Wit bij PEC Zwolle terug op de Nederlandse voetbalvelden. Hij maakte dit seizoen in 23 competitiewedstrijden vier doelpunten voor de ploeg die strijd tegen degradatie uit de Eredivisie. De Wit scoorde in oktober twee keer tijdens het verloren duel met AZ (3-2).
Volgens technisch directeur Max Huiberts van AZ zaten meer clubs achter De Wit aan. "Gedurende de periode van het vastleggen van Mees hebben we gemerkt dat een aantal clubs zich ook heeft gemeld bij zijn management. Maar vanaf dag 1 heeft hij heel duidelijk aangegeven dat hij voor AZ kiest."
Met De Wit halen de Alkmaarders een mogelijke vervanger van aanvoerder Owen Wijndal binnen. De linksback staat in de belangstelling van andere clubs.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
34 minuten geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
17 uur geleden