AZ neemt Stengs en Boadu mee naar Epe
ALKMAAR (ANP) - Calvin Stengs en Myron Boadu zijn met AZ mee op trainingskamp naar Epe. Trainer Arne Slot heeft dertig spelers meegenomen naar de Gelderse gemeente, waar AZ een week verblijft. Stengs en Boadu lieten zich afgelopen week net als aanvoerder Ron Vlaar vanwege fysieke problemen niet zien op het trainingsveld.
De drie basiskrachten uit het elftal van Slot waren twee weken geleden wel van de partij op de eerste training in de voorbereiding, maar ze hielden klachten over aan de eerste trainingsweek. Verdediger Vlaar en de aanvallers Stengs en Boadu sloegen daarom de verloren oefenwedstrijden tegen Racing Genk en Utrecht (beide 1-0) over.
Vooral de terugkeer van Stengs op het trainingsveld laat volgens Slot nog wel even op zich wachten. "Het wordt een race tegen de klok voor hem", zei de AZ-trainer over de inzetbaarheid van Stengs in de voorronde van de Champions League, op 25 of 26 augustus.
De Griekse verdediger Pantelis Hatzidiakos, die herstellende is van een zware knieblessure, behoort ook tot de selectie die zich deze week in Epe voorbereidt op die wedstrijd. AZ oefent woensdag achter gesloten deuren tegen PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden