AZ neemt Stengs en Boadu mee naar Epe
ALKMAAR (ANP) - Calvin Stengs en Myron Boadu zijn met AZ mee op trainingskamp naar Epe. Trainer Arne Slot heeft dertig spelers meegenomen naar de Gelderse gemeente, waar AZ een week verblijft. Stengs en Boadu lieten zich afgelopen week net als aanvoerder Ron Vlaar vanwege fysieke problemen niet zien op het trainingsveld.
De drie basiskrachten uit het elftal van Slot waren twee weken geleden wel van de partij op de eerste training in de voorbereiding, maar ze hielden klachten over aan de eerste trainingsweek. Verdediger Vlaar en de aanvallers Stengs en Boadu sloegen daarom de verloren oefenwedstrijden tegen Racing Genk en Utrecht (beide 1-0) over.
Vooral de terugkeer van Stengs op het trainingsveld laat volgens Slot nog wel even op zich wachten. "Het wordt een race tegen de klok voor hem", zei de AZ-trainer over de inzetbaarheid van Stengs in de voorronde van de Champions League, op 25 of 26 augustus.
De Griekse verdediger Pantelis Hatzidiakos, die herstellende is van een zware knieblessure, behoort ook tot de selectie die zich deze week in Epe voorbereidt op die wedstrijd. AZ oefent woensdag achter gesloten deuren tegen PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Excelsior heeft de openingswedstrijd van de Eredivisie gewonnen en daarmee de eerste drie punten van het seizoen gepakt. Op bezoek bij het gepromoveerde SC Cambuur in Leeuwarden wonnen de Rotterdammers met 4-0.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieseizoen is vrijdagavond begonnen in het uitverkochte Kooi Stadion van SC Cambuur in Leeuwarden. Het gepromoveerde Cambuur ontvangt Excelsior in het twee jaar geleden geopende stadion.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden van Oranje voor het WK voetbal voor vrouwen van 2027 in oktober doorgaan nu de UEFA een boycot heeft afgekondigd van FIFA-competities. Voor het elftal van bondscoach Arjan Veurink staat op 9 en 13 oktober een dubbele ontmoeting met Hongarije op het programma. Volgens de KNVB onderzoekt de UEFA de komende tijd of de duels door zullen gaan.
16 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De Engelse voetbalster Lucy Bronze (34) steunt een jaar voor het WK voetbal in Brazilië een boycot van Europese speelsters van FIFA-competities. Daarmee schaart de speelster van Chelsea zich achter het verzet van de UEFA tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik denk dat Europese speelsters zullen vasthouden aan hun overtuigingen. En aan wat het beste is voor onze sport. Als dat betekent dat we sommige competities moeten boycotten, dan moet dat gebeuren", aldus Bronze in aanloop van een oefenduel met Chelsea in Nieuw-Zeeland tegen Auckland.
17 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."
21 uur geleden