AZ neemt na rust afstand van VVV-Venlo
VENLO (ANP) - AZ houdt de belangrijke tweede plek in de Eredivisie in het vizier. De nummer 3 van de ranglijst uit Alkmaar won de uitwedstrijd bij VVV-Venlo met 4-1. De ploeg van trainer Pascal Jansen verkleinde de achterstand op PSV tot 1 punt. De als tweede geklasseerde Eindhovenaren spelen zondag tegen Vitesse.
Jesper Karlsson bracht AZ in de 15e minuut op voorsprong. De linksbuiten nam de bal prachtig aan en verschalkte doelman Thorsten Kirschbaum met een afstandsschot. Niet Georgios Giakoumakis, de topscorer van de Eredivisie, maar zijn landgenoot Christos Donis tekende in de 25e minuut voor de gelijkmaker (1-1). De Griek kopte raak uit een vrije trap van Vito van Crooy.
VVV gaf de wedstrijd na rust binnen 3 minuten uit handen. Hakon Evjen, spelend voor de zieke Calvin Stengs, tekende in de 56e minuut voor de 1-2. Chris Kum miste in de 58e minuut eerst de bal en vloerde vervolgens de doorgebroken Myron Boadu. De 35-jarige Duitser werd voor de zevende keer in de Eredivisie van het veld gestuurd. Hij evenaarde daarmee de recordhouders Joey van den Berg en Gregoor van Dijk. Boadu tekende in de 64e minuut voor de 1-3 en de spits bepaalde in de slotfase ook de eindstand.
Bij AZ denken ze niet meer aan de landstitel, na de nederlaag van drie weken geleden tegen Ajax (0-3). De club voldoet met kwalificatie voor Europees voetbal aan de belangrijkste doelstelling van dit voetbaljaar. Trainer Jansen en zijn spelers beseffen wel dat het veel scheelt of AZ het nieuwe Europese seizoen start in de voorrondes van de Champions League, de Europa League of zelfs de nieuwe Conference League. Een tweede eindklassering levert een startbewijs op voor de voorronde van de Champions League, het belangrijkste Europese bekertoernooi.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz rekent zondag op Ivan Perišić voor de uitwedstrijd van PSV tegen SC Cambuur. De aanvaller liep woensdag een hoofdwond op in het thuisduel met Club Brugge in de Champions League. "Maar we hebben nog twee dagen", zei de coach van de titelverdediger in de Eredivisie. "We gaan het zien maar ik denk wel dat hij het redt."
7 uur geleden