AZ neemt na rust afstand van VVV-Venlo
VENLO (ANP) - AZ houdt de belangrijke tweede plek in de Eredivisie in het vizier. De nummer 3 van de ranglijst uit Alkmaar won de uitwedstrijd bij VVV-Venlo met 4-1. De ploeg van trainer Pascal Jansen verkleinde de achterstand op PSV tot 1 punt. De als tweede geklasseerde Eindhovenaren spelen zondag tegen Vitesse.
Jesper Karlsson bracht AZ in de 15e minuut op voorsprong. De linksbuiten nam de bal prachtig aan en verschalkte doelman Thorsten Kirschbaum met een afstandsschot. Niet Georgios Giakoumakis, de topscorer van de Eredivisie, maar zijn landgenoot Christos Donis tekende in de 25e minuut voor de gelijkmaker (1-1). De Griek kopte raak uit een vrije trap van Vito van Crooy.
VVV gaf de wedstrijd na rust binnen 3 minuten uit handen. Hakon Evjen, spelend voor de zieke Calvin Stengs, tekende in de 56e minuut voor de 1-2. Chris Kum miste in de 58e minuut eerst de bal en vloerde vervolgens de doorgebroken Myron Boadu. De 35-jarige Duitser werd voor de zevende keer in de Eredivisie van het veld gestuurd. Hij evenaarde daarmee de recordhouders Joey van den Berg en Gregoor van Dijk. Boadu tekende in de 64e minuut voor de 1-3 en de spits bepaalde in de slotfase ook de eindstand.
Bij AZ denken ze niet meer aan de landstitel, na de nederlaag van drie weken geleden tegen Ajax (0-3). De club voldoet met kwalificatie voor Europees voetbal aan de belangrijkste doelstelling van dit voetbaljaar. Trainer Jansen en zijn spelers beseffen wel dat het veel scheelt of AZ het nieuwe Europese seizoen start in de voorrondes van de Champions League, de Europa League of zelfs de nieuwe Conference League. Een tweede eindklassering levert een startbewijs op voor de voorronde van de Champions League, het belangrijkste Europese bekertoernooi.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
14 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
14 uur geledenATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.
15 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
1 dag geleden