AZ neemt Deense aanvaller Jensen over van Viborg
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
Jensen werd na zijn jeugdopleiding overgenomen door het Amerikaanse St. Louis City. Hij speelde elf wedstrijden in de Amerikaanse profcompetitie MLS en werd in het seizoen 2023/2024 door Viborg FF gehuurd, dat hem het daaropvolgende seizoen officieel overnam.
"Isak is een jongen met veel snelheid, power en een individuele actie", zegt directeur voetbalzaken Max Huiberts. "Als hij op de linkerkant speelt, gaat hij de concurrentie nu aan met Ro-Zangelo Daal, die in de voorbereiding een geweldige indruk maakt."
Speelstijl
Jensen zegt dat hij veel heeft gehad aan Simon Poulsen, oud-speler van de Alkmaarders en van PSV. "Ik heb veel heen en weer gebeld met hem en hij had alleen maar goede dingen te vertellen over AZ", aldus de Deen die volgens eigen zeggen een directe speelstijl heeft en duels niet uit de weg gaat. "En ik hoop dat ik hier een hoop vrije trappen binnen ga schieten."
AZ trok eerder linkervleugelverdediger Mateo Chávez uit Mexico aan. De club verkocht Ruben van Bommel aan PSV en liet verdediger Bruno Martins Indi transfervrij vertrekken naar Sparta. Jayden Addai werd verkocht aan het Italiaanse Como.
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
3 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
5 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
10 uur geleden