Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ - NEC gestaakt, Dost bij kennis van veld gedragen

AZ - NEC gestaakt, Dost bij kennis van veld gedragen

ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en NEC is definitief gestaakt. Beide clubs besloten niet meer verder te spelen nadat spits Bas Dost van de bezoekers uit Nijmegen op het veld in elkaar was gezakt.

Ongeruste spelers van beide clubs schermden de 34-jarige Dost vervolgens met een groot doek af. Na een aantal spannende minuten werd duidelijk dat de aanvaller bij kennis was. Dost werd onder groot applaus van supporters van beide clubs met een brancard van het veld gedragen. De spelers van AZ en NEC besloten niet meer verder te spelen. AZ keek in de 90e minuut tegen een achterstand van 1-2 aan.

Het is voor de tweede keer dit seizoen dat er een wedstrijd in de Eredivisie gestaakt wordt nadat een speler in elkaar is gezakt. Doelman Etienne Vaessen van RKC werd op 30 september gereanimeerd in de slotfase van het duel met Ajax, na een botsing met Brian Brobbey. De spelers van de thuisploeg waren vervolgens te aangeslagen om weer verder te spelen. Vaessen heeft zich inmiddels weer laten zien op het trainingsveld. Het is nog onduidelijk wanneer hij zijn rentree kan maken.

Teken van leven

Dost had eerder in de wedstrijd last van een schouder. Hij zakte in de slotfase ineen en lag even schuddend op het speelveld. De opluchting in het stadion was groot toen de aanvaller weer een teken van leven gaf. Maar de spelers van NEC waren te aangeslagen om de laatste minuten van het duel uit te spelen. AZ had daar alle begrip voor.

De vader van Dost was aanwezig in het stadion en heeft volgens algemeen directeur Wilco van Schaik al met zijn zoon gesproken. Dost maakte in de openingsfase van het duel een prachtige openingstreffer in Alkmaar. Hij bereidde ook de 0-2 van Magnus Mattsson voor. AZ kwam vervolgens niet verder meer dan de 1-2 van Vangelis Pavlidis. De Griekse recordhouder heeft als enige speler nu in alle tien speelronden van het nieuwe seizoen gescoord en is met veertien doelpunten nu topscorer van de Eredivisie. Pavlidis is de vierde speler ooit die trefzeker is in minimaal tien opeenvolgende duels in de Eredivisie van zijn club, na Pierre van Hooijdonk, Dennis Bergkamp en Bryan Ruiz.

AZ dreigt door de tussenstand (1-2) 5 punten achterop te raken bij koploper PSV. Het is nog niet bekend wanneer het duel tussen AZ en NEC wordt uitgespeeld.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

3 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

5 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

8 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

8 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

9 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

10 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

11 uur geleden