Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ - NEC gestaakt, Dost bij kennis van veld gedragen

AZ - NEC gestaakt, Dost bij kennis van veld gedragen

ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en NEC is definitief gestaakt. Beide clubs besloten niet meer verder te spelen nadat spits Bas Dost van de bezoekers uit Nijmegen op het veld in elkaar was gezakt.

Ongeruste spelers van beide clubs schermden de 34-jarige Dost vervolgens met een groot doek af. Na een aantal spannende minuten werd duidelijk dat de aanvaller bij kennis was. Dost werd onder groot applaus van supporters van beide clubs met een brancard van het veld gedragen. De spelers van AZ en NEC besloten niet meer verder te spelen. AZ keek in de 90e minuut tegen een achterstand van 1-2 aan.

Het is voor de tweede keer dit seizoen dat er een wedstrijd in de Eredivisie gestaakt wordt nadat een speler in elkaar is gezakt. Doelman Etienne Vaessen van RKC werd op 30 september gereanimeerd in de slotfase van het duel met Ajax, na een botsing met Brian Brobbey. De spelers van de thuisploeg waren vervolgens te aangeslagen om weer verder te spelen. Vaessen heeft zich inmiddels weer laten zien op het trainingsveld. Het is nog onduidelijk wanneer hij zijn rentree kan maken.

Teken van leven

Dost had eerder in de wedstrijd last van een schouder. Hij zakte in de slotfase ineen en lag even schuddend op het speelveld. De opluchting in het stadion was groot toen de aanvaller weer een teken van leven gaf. Maar de spelers van NEC waren te aangeslagen om de laatste minuten van het duel uit te spelen. AZ had daar alle begrip voor.

De vader van Dost was aanwezig in het stadion en heeft volgens algemeen directeur Wilco van Schaik al met zijn zoon gesproken. Dost maakte in de openingsfase van het duel een prachtige openingstreffer in Alkmaar. Hij bereidde ook de 0-2 van Magnus Mattsson voor. AZ kwam vervolgens niet verder meer dan de 1-2 van Vangelis Pavlidis. De Griekse recordhouder heeft als enige speler nu in alle tien speelronden van het nieuwe seizoen gescoord en is met veertien doelpunten nu topscorer van de Eredivisie. Pavlidis is de vierde speler ooit die trefzeker is in minimaal tien opeenvolgende duels in de Eredivisie van zijn club, na Pierre van Hooijdonk, Dennis Bergkamp en Bryan Ruiz.

AZ dreigt door de tussenstand (1-2) 5 punten achterop te raken bij koploper PSV. Het is nog niet bekend wanneer het duel tussen AZ en NEC wordt uitgespeeld.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

26 minuten geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

5 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

5 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

5 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

8 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

8 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

9 uur geleden