Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ - NEC gestaakt, Dost bij kennis van veld gedragen

AZ - NEC gestaakt, Dost bij kennis van veld gedragen

ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en NEC is definitief gestaakt. Beide clubs besloten niet meer verder te spelen nadat spits Bas Dost van de bezoekers uit Nijmegen op het veld in elkaar was gezakt.

Ongeruste spelers van beide clubs schermden de 34-jarige Dost vervolgens met een groot doek af. Na een aantal spannende minuten werd duidelijk dat de aanvaller bij kennis was. Dost werd onder groot applaus van supporters van beide clubs met een brancard van het veld gedragen. De spelers van AZ en NEC besloten niet meer verder te spelen. AZ keek in de 90e minuut tegen een achterstand van 1-2 aan.

Het is voor de tweede keer dit seizoen dat er een wedstrijd in de Eredivisie gestaakt wordt nadat een speler in elkaar is gezakt. Doelman Etienne Vaessen van RKC werd op 30 september gereanimeerd in de slotfase van het duel met Ajax, na een botsing met Brian Brobbey. De spelers van de thuisploeg waren vervolgens te aangeslagen om weer verder te spelen. Vaessen heeft zich inmiddels weer laten zien op het trainingsveld. Het is nog onduidelijk wanneer hij zijn rentree kan maken.

Teken van leven

Dost had eerder in de wedstrijd last van een schouder. Hij zakte in de slotfase ineen en lag even schuddend op het speelveld. De opluchting in het stadion was groot toen de aanvaller weer een teken van leven gaf. Maar de spelers van NEC waren te aangeslagen om de laatste minuten van het duel uit te spelen. AZ had daar alle begrip voor.

De vader van Dost was aanwezig in het stadion en heeft volgens algemeen directeur Wilco van Schaik al met zijn zoon gesproken. Dost maakte in de openingsfase van het duel een prachtige openingstreffer in Alkmaar. Hij bereidde ook de 0-2 van Magnus Mattsson voor. AZ kwam vervolgens niet verder meer dan de 1-2 van Vangelis Pavlidis. De Griekse recordhouder heeft als enige speler nu in alle tien speelronden van het nieuwe seizoen gescoord en is met veertien doelpunten nu topscorer van de Eredivisie. Pavlidis is de vierde speler ooit die trefzeker is in minimaal tien opeenvolgende duels in de Eredivisie van zijn club, na Pierre van Hooijdonk, Dennis Bergkamp en Bryan Ruiz.

AZ dreigt door de tussenstand (1-2) 5 punten achterop te raken bij koploper PSV. Het is nog niet bekend wanneer het duel tussen AZ en NEC wordt uitgespeeld.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

5 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

7 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

7 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

8 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

8 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

10 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

13 uur geleden