AZ - NEC gestaakt, Dost bij kennis van veld gedragen
ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en NEC is definitief gestaakt. Beide clubs besloten niet meer verder te spelen nadat spits Bas Dost van de bezoekers uit Nijmegen op het veld in elkaar was gezakt.
Ongeruste spelers van beide clubs schermden de 34-jarige Dost vervolgens met een groot doek af. Na een aantal spannende minuten werd duidelijk dat de aanvaller bij kennis was. Dost werd onder groot applaus van supporters van beide clubs met een brancard van het veld gedragen. De spelers van AZ en NEC besloten niet meer verder te spelen. AZ keek in de 90e minuut tegen een achterstand van 1-2 aan.
Het is voor de tweede keer dit seizoen dat er een wedstrijd in de Eredivisie gestaakt wordt nadat een speler in elkaar is gezakt. Doelman Etienne Vaessen van RKC werd op 30 september gereanimeerd in de slotfase van het duel met Ajax, na een botsing met Brian Brobbey. De spelers van de thuisploeg waren vervolgens te aangeslagen om weer verder te spelen. Vaessen heeft zich inmiddels weer laten zien op het trainingsveld. Het is nog onduidelijk wanneer hij zijn rentree kan maken.
Teken van leven
Dost had eerder in de wedstrijd last van een schouder. Hij zakte in de slotfase ineen en lag even schuddend op het speelveld. De opluchting in het stadion was groot toen de aanvaller weer een teken van leven gaf. Maar de spelers van NEC waren te aangeslagen om de laatste minuten van het duel uit te spelen. AZ had daar alle begrip voor.
De vader van Dost was aanwezig in het stadion en heeft volgens algemeen directeur Wilco van Schaik al met zijn zoon gesproken. Dost maakte in de openingsfase van het duel een prachtige openingstreffer in Alkmaar. Hij bereidde ook de 0-2 van Magnus Mattsson voor. AZ kwam vervolgens niet verder meer dan de 1-2 van Vangelis Pavlidis. De Griekse recordhouder heeft als enige speler nu in alle tien speelronden van het nieuwe seizoen gescoord en is met veertien doelpunten nu topscorer van de Eredivisie. Pavlidis is de vierde speler ooit die trefzeker is in minimaal tien opeenvolgende duels in de Eredivisie van zijn club, na Pierre van Hooijdonk, Dennis Bergkamp en Bryan Ruiz.
AZ dreigt door de tussenstand (1-2) 5 punten achterop te raken bij koploper PSV. Het is nog niet bekend wanneer het duel tussen AZ en NEC wordt uitgespeeld.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
5 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
20 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
20 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden