Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na zege op Sparta nog zonder puntenverlies

AZ na zege op Sparta nog zonder puntenverlies

ALKMAAR (ANP) - AZ is net als PSV en FC Twente na vier wedstrijden nog zonder puntenverlies in de Eredivisie. De Alkmaarders van coach Pascal Jansen wonnen in eigen huis met 2-0 van Sparta en hebben 12 punten. Sparta leed zijn eerste nederlaag en blijft op 8 punten staan.

Dani de Wit opende de score in de 18e minuut. Vangelis Pavlidis maakte een minuut later de tweede treffer voor de thuisploeg.

AZ begint donderdag aan de Conference League met een wedstrijd tegen Zrinjski Mostar, de kampioen van Bosnië en Herzegovina.

Lahdo

De Alkmaarders begonnen de wedstrijd met Mayckel Lahdo. Ernest Poku zat daardoor op de bank. Hij viel in de tweede helft in. Bij de Rotterdammers keerde Pelle Clement terug in de basis.

Sparta startte goed met een schot van Koki Saito waar doelman Mathew Ryan redding op moest brengen, Daarna was het toch vooral AZ dat de aanval zocht. Na een pass van Sven Mijnans werd De Wit vrijgespeeld. Hij schoot hard in de rechterkruising raak.

De spelers van coach Jeroen Rijsdijk waren nog niet bijgekomen van de treffer, toen lag de bal er alweer in bij doelman Nick Olij. De Wit verlengde de voorzet van Alexandre Penetra en Pavlidis draaide weg en schoot raak.

Rake kopbal

De Alkmaarders kregen daarna nog tal van kansen op de derde treffer. Een rake kopbal van De Wit werd wegens buitenspel afgekeurd. Een schot van Myron van Brederode ging naast en ook Mijnans en invaller Jens Odgaard schoten nog op het doel van Olij. Die liet zich echter geen derde keer passeren.

Met twaalf doelpunten voor en slechts twee tegen staat AZ in de Eredivisie net achter koploper PSV dat nog een iets beter doelsaldo heeft.

Meer uit Voetbal

Mathijsen per direct weg als technisch directeur ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.

5 uur geleden
Spitse kijkt ook naar Jonker voor wanprestatie tegen Engeland

SPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.

7 uur geleden
Spitse wil als trainer samenwerken met komende bondscoach Veurink

SPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.

8 uur geleden
Aanvoerster Spitse niet bezig met mogelijk laatste interland

SPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.

8 uur geleden
PSV legt AZ-aanvaller Van Bommel vast tot medio 2030

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.

12 uur geleden
PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

18 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

1 dag geleden