Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na zege op Fortuna nog 2 punten achter koploper Feyenoord

AZ na zege op Fortuna nog 2 punten achter koploper Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Feyenoord tegen Ajax (1-1). De Alkmaarders wonnen in eigen stadion met 3-1 van Fortuna Sittard en staan precies halverwege de competitie nog maar 2 punten achter op de koploper uit Rotterdam.

Dani de Wit opende al na ruim 3 minuten de score. De middenvelder kopte al vallend, op aangeven van de Deen Jens Odgaard, van dichtbij raak: 1-0.

AZ kon maar kort van die voorsprong genieten. Fortuna kwam in de 11e minuut langszij via Burak Yilmaz, die zijn 500e competitiewedstrijd als prof speelde. De 37-jarige Turkse spits benutte een strafschop, net als een week eerder tegen PSV (2-2). Voor Yilmaz betekende het zijn 250e doelpunt in de competitie, waarvan 233 op het hoogste niveau.

Blessure

De thuisploeg nam halverwege de eerste helft de leiding. Opnieuw had Odgaard een belangrijk aandeel in het doelpunt. De Spanjaard Ximo Navarro werkte de bal, na een voorzet van de Deen vanaf rechts, in eigen doel. Kort daarna viel De Wit uit met een blessure.

Angelis Pavlidis besliste het duel na rust. De spits reageerde goed op een voorzet van Yukinari Sugawara en gleed in de 56e minuut de 3-1 binnen.

Feyenoord

AZ haalde uit de drie duels na de winterstop 7 punten en is daarmee nu de grootste uitdager van Feyenoord. Komende woensdag wacht de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Zaterdag 18 februari staan Feyenoord en AZ tegenover elkaar in De Kuip.

Fortuna Sittard won dit jaar nog niet en blijft op de dertiende plek staan met 16 punten. Het elftal van de Spaanse coach Julio Velázquez staat 4 punten voor op nummer 17 FC Volendam. De nummers 17 en 18 van de Eredivisie degraderen rechtstreeks.

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje overtuigt op EK ook tegen België: 6-2

THUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.

4 uur geleden
Engelse middenveldster Stanway gebrand op eerherstel tegen Oranje

ZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.

5 uur geleden
Doelman Szczesny (35) twee jaar langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.

5 uur geleden
Voetbalster Yohannes van Ajax naar Franse topclub Olympique Lyon

AMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.

6 uur geleden
Voetbalster Wilms rondt tijdens EK transfer naar Aston Villa af

BIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.

8 uur geleden
NAC haalt aanvaller Soumano uit Frankrijk

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.

8 uur geleden
AC Milan-trainer Allegri bevestigt komst Modric

MILAAN (ANP) - Luka Modric zet zijn voetballoopbaan voort bij AC Milan. De nieuwe trainer Massimiliano Allegri bevestigde maandag bij zijn presentatie dat de Kroatische middenvelder naar Milaan komt. Modric (39) vertrok eind mei na dertien seizoenen bij Real Madrid waarmee hij onder meer zes keer de Champions League won.

9 uur geleden