AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich zo goed als zeker geplaatst voor de tussenronde van de Europa League. De huidige nummer 6 van de Eredivisie nam in eigen stadion in de slotfase afstand van AS Roma: 1-0. Invaller Troy Parrott maakte in de 80e minuut het doelpunt.
Met 11 punten uit zeven duels kan AZ alleen in theorie nog buiten de top 24 vallen. Waarschijnlijk zijn de Alkmaarders later op donderdag, als de wedstrijden van 21.00 uur klaar zijn, officieel zeker van een Europees vervolg. Mocht dat niet zo zijn, dan kan AZ kwalificatie volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen Ferencváros veiligstellen.
Mexx Meerdink mocht bij AZ vanaf het begin meedoen. De 21-jarige spits kreeg de voorkeur boven Parrott, die met tien doelpunten de topscorer is van de Alkmaarders in de Eredivisie. Trainer Maarten Martens liet zijn elftal verder ongewijzigd in vergelijking met de uitwedstrijd van zaterdag tegen FC Utrecht (0-0) in de competitie. De Belg had ook niet veel redenen om meer te wisselen. AZ was al elf duels op rij ongeslagen en Ruben van Bommel en Denzo Kasius waren door blessures nog steeds niet inzetbaar.
Hoogtepunten
De hoogtepunten in de eerste helft tegen AS Roma, dat de laatste zes duels niet had verloren, waren schaars. Het duel speelde zich voor een groot gedeelte op het middenveld af. Roma had het meeste balbezit, AZ was wat gevaarlijker. Sven Mijnans dook een paar keer op in het zestienmetergebied van de Italianen, maar kon net niet bij de bal.
Verdediger Wouter Goes vocht opnieuw verbeten duels uit. Vorige week dinsdag deed hij dat in de achtste finales van de KNVB-beker tegen Ajax-spits Brian Brobbey, nu stond hij tegenover Artem Dovbyk. De Oekraïner kreeg een gele kaart en werd in de rust gewisseld. Kort voor de pauze kreeg Meerdink de grootste kans. Hij schoot wild naast.
Tweede helft
In de tweede helft drukte AS Roma de thuisploeg in de beginfase achteruit. Paulo Dybala had de ploeg van coach Claudio Ranieri in de 49e minuut op voorsprong moeten schieten, maar de bal ging net over. AZ wist het eerste kwartier te overleven en nam daarna de regie steeds meer in handen.
Parrott stond in de 80e minuut zelf aan de basis van het doelpunt. De Ier zette de aanval zelf op en kreeg de bal via Jordy Clasie en David Møller Wolfe terug. Parrott schoof van dichtbij raak: 1-0. Roma was niet in staat het AZ daarna nog echt moeilijk te maken.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
8 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
11 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
11 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
12 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
13 uur geleden