Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League

AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich zo goed als zeker geplaatst voor de tussenronde van de Europa League. De huidige nummer 6 van de Eredivisie nam in eigen stadion in de slotfase afstand van AS Roma: 1-0. Invaller Troy Parrott maakte in de 80e minuut het doelpunt.

Met 11 punten uit zeven duels kan AZ alleen in theorie nog buiten de top 24 vallen. Waarschijnlijk zijn de Alkmaarders later op donderdag, als de wedstrijden van 21.00 uur klaar zijn, officieel zeker van een Europees vervolg. Mocht dat niet zo zijn, dan kan AZ kwalificatie volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen Ferencváros veiligstellen.

Mexx Meerdink mocht bij AZ vanaf het begin meedoen. De 21-jarige spits kreeg de voorkeur boven Parrott, die met tien doelpunten de topscorer is van de Alkmaarders in de Eredivisie. Trainer Maarten Martens liet zijn elftal verder ongewijzigd in vergelijking met de uitwedstrijd van zaterdag tegen FC Utrecht (0-0) in de competitie. De Belg had ook niet veel redenen om meer te wisselen. AZ was al elf duels op rij ongeslagen en Ruben van Bommel en Denzo Kasius waren door blessures nog steeds niet inzetbaar.

Hoogtepunten

De hoogtepunten in de eerste helft tegen AS Roma, dat de laatste zes duels niet had verloren, waren schaars. Het duel speelde zich voor een groot gedeelte op het middenveld af. Roma had het meeste balbezit, AZ was wat gevaarlijker. Sven Mijnans dook een paar keer op in het zestienmetergebied van de Italianen, maar kon net niet bij de bal.

Verdediger Wouter Goes vocht opnieuw verbeten duels uit. Vorige week dinsdag deed hij dat in de achtste finales van de KNVB-beker tegen Ajax-spits Brian Brobbey, nu stond hij tegenover Artem Dovbyk. De Oekraïner kreeg een gele kaart en werd in de rust gewisseld. Kort voor de pauze kreeg Meerdink de grootste kans. Hij schoot wild naast.

Tweede helft

In de tweede helft drukte AS Roma de thuisploeg in de beginfase achteruit. Paulo Dybala had de ploeg van coach Claudio Ranieri in de 49e minuut op voorsprong moeten schieten, maar de bal ging net over. AZ wist het eerste kwartier te overleven en nam daarna de regie steeds meer in handen.

Parrott stond in de 80e minuut zelf aan de basis van het doelpunt. De Ier zette de aanval zelf op en kreeg de bal via Jordy Clasie en David Møller Wolfe terug. Parrott schoof van dichtbij raak: 1-0. Roma was niet in staat het AZ daarna nog echt moeilijk te maken.

Meer uit Voetbal

Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

42 minuten geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

2 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

2 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

3 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

4 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

4 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

4 uur geleden