Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League

AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich zo goed als zeker geplaatst voor de tussenronde van de Europa League. De huidige nummer 6 van de Eredivisie nam in eigen stadion in de slotfase afstand van AS Roma: 1-0. Invaller Troy Parrott maakte in de 80e minuut het doelpunt.

Met 11 punten uit zeven duels kan AZ alleen in theorie nog buiten de top 24 vallen. Waarschijnlijk zijn de Alkmaarders later op donderdag, als de wedstrijden van 21.00 uur klaar zijn, officieel zeker van een Europees vervolg. Mocht dat niet zo zijn, dan kan AZ kwalificatie volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen Ferencváros veiligstellen.

Mexx Meerdink mocht bij AZ vanaf het begin meedoen. De 21-jarige spits kreeg de voorkeur boven Parrott, die met tien doelpunten de topscorer is van de Alkmaarders in de Eredivisie. Trainer Maarten Martens liet zijn elftal verder ongewijzigd in vergelijking met de uitwedstrijd van zaterdag tegen FC Utrecht (0-0) in de competitie. De Belg had ook niet veel redenen om meer te wisselen. AZ was al elf duels op rij ongeslagen en Ruben van Bommel en Denzo Kasius waren door blessures nog steeds niet inzetbaar.

Hoogtepunten

De hoogtepunten in de eerste helft tegen AS Roma, dat de laatste zes duels niet had verloren, waren schaars. Het duel speelde zich voor een groot gedeelte op het middenveld af. Roma had het meeste balbezit, AZ was wat gevaarlijker. Sven Mijnans dook een paar keer op in het zestienmetergebied van de Italianen, maar kon net niet bij de bal.

Verdediger Wouter Goes vocht opnieuw verbeten duels uit. Vorige week dinsdag deed hij dat in de achtste finales van de KNVB-beker tegen Ajax-spits Brian Brobbey, nu stond hij tegenover Artem Dovbyk. De Oekraïner kreeg een gele kaart en werd in de rust gewisseld. Kort voor de pauze kreeg Meerdink de grootste kans. Hij schoot wild naast.

Tweede helft

In de tweede helft drukte AS Roma de thuisploeg in de beginfase achteruit. Paulo Dybala had de ploeg van coach Claudio Ranieri in de 49e minuut op voorsprong moeten schieten, maar de bal ging net over. AZ wist het eerste kwartier te overleven en nam daarna de regie steeds meer in handen.

Parrott stond in de 80e minuut zelf aan de basis van het doelpunt. De Ier zette de aanval zelf op en kreeg de bal via Jordy Clasie en David Møller Wolfe terug. Parrott schoof van dichtbij raak: 1-0. Roma was niet in staat het AZ daarna nog echt moeilijk te maken.

Meer uit Voetbal

Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

11 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

11 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

14 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

15 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

16 uur geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

18 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

20 uur geleden