Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League

AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich zo goed als zeker geplaatst voor de tussenronde van de Europa League. De huidige nummer 6 van de Eredivisie nam in eigen stadion in de slotfase afstand van AS Roma: 1-0. Invaller Troy Parrott maakte in de 80e minuut het doelpunt.

Met 11 punten uit zeven duels kan AZ alleen in theorie nog buiten de top 24 vallen. Waarschijnlijk zijn de Alkmaarders later op donderdag, als de wedstrijden van 21.00 uur klaar zijn, officieel zeker van een Europees vervolg. Mocht dat niet zo zijn, dan kan AZ kwalificatie volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen Ferencváros veiligstellen.

Mexx Meerdink mocht bij AZ vanaf het begin meedoen. De 21-jarige spits kreeg de voorkeur boven Parrott, die met tien doelpunten de topscorer is van de Alkmaarders in de Eredivisie. Trainer Maarten Martens liet zijn elftal verder ongewijzigd in vergelijking met de uitwedstrijd van zaterdag tegen FC Utrecht (0-0) in de competitie. De Belg had ook niet veel redenen om meer te wisselen. AZ was al elf duels op rij ongeslagen en Ruben van Bommel en Denzo Kasius waren door blessures nog steeds niet inzetbaar.

Hoogtepunten

De hoogtepunten in de eerste helft tegen AS Roma, dat de laatste zes duels niet had verloren, waren schaars. Het duel speelde zich voor een groot gedeelte op het middenveld af. Roma had het meeste balbezit, AZ was wat gevaarlijker. Sven Mijnans dook een paar keer op in het zestienmetergebied van de Italianen, maar kon net niet bij de bal.

Verdediger Wouter Goes vocht opnieuw verbeten duels uit. Vorige week dinsdag deed hij dat in de achtste finales van de KNVB-beker tegen Ajax-spits Brian Brobbey, nu stond hij tegenover Artem Dovbyk. De Oekraïner kreeg een gele kaart en werd in de rust gewisseld. Kort voor de pauze kreeg Meerdink de grootste kans. Hij schoot wild naast.

Tweede helft

In de tweede helft drukte AS Roma de thuisploeg in de beginfase achteruit. Paulo Dybala had de ploeg van coach Claudio Ranieri in de 49e minuut op voorsprong moeten schieten, maar de bal ging net over. AZ wist het eerste kwartier te overleven en nam daarna de regie steeds meer in handen.

Parrott stond in de 80e minuut zelf aan de basis van het doelpunt. De Ier zette de aanval zelf op en kreeg de bal via Jordy Clasie en David Møller Wolfe terug. Parrott schoof van dichtbij raak: 1-0. Roma was niet in staat het AZ daarna nog echt moeilijk te maken.

Meer uit Voetbal

PSG wint eerste stadsderby tegen Paris FC na 53 jaar

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.

9 uur geleden
Internazionale pakt koppositie met zege op Bologna

MILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).

9 uur geleden
Geblesseerde Ounahi speelt niet meer voor Marokko op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.

10 uur geleden
Manchester City verspeelt in blessuretijd zege tegen Chelsea

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.

11 uur geleden
Fan overlijdt vlak voor aftrap van Leeds tegen Manchester United

LEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.

12 uur geleden
Gastland Marokko na zege op Tanzania in kwartfinales Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.

12 uur geleden
Vervanger van geblesseerde Mbappé laat zich zien bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).

13 uur geleden