Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League

AZ na late zege op Roma nagenoeg zeker van vervolg Europa League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich zo goed als zeker geplaatst voor de tussenronde van de Europa League. De huidige nummer 6 van de Eredivisie nam in eigen stadion in de slotfase afstand van AS Roma: 1-0. Invaller Troy Parrott maakte in de 80e minuut het doelpunt.

Met 11 punten uit zeven duels kan AZ alleen in theorie nog buiten de top 24 vallen. Waarschijnlijk zijn de Alkmaarders later op donderdag, als de wedstrijden van 21.00 uur klaar zijn, officieel zeker van een Europees vervolg. Mocht dat niet zo zijn, dan kan AZ kwalificatie volgende week donderdag in de uitwedstrijd tegen Ferencváros veiligstellen.

Mexx Meerdink mocht bij AZ vanaf het begin meedoen. De 21-jarige spits kreeg de voorkeur boven Parrott, die met tien doelpunten de topscorer is van de Alkmaarders in de Eredivisie. Trainer Maarten Martens liet zijn elftal verder ongewijzigd in vergelijking met de uitwedstrijd van zaterdag tegen FC Utrecht (0-0) in de competitie. De Belg had ook niet veel redenen om meer te wisselen. AZ was al elf duels op rij ongeslagen en Ruben van Bommel en Denzo Kasius waren door blessures nog steeds niet inzetbaar.

Hoogtepunten

De hoogtepunten in de eerste helft tegen AS Roma, dat de laatste zes duels niet had verloren, waren schaars. Het duel speelde zich voor een groot gedeelte op het middenveld af. Roma had het meeste balbezit, AZ was wat gevaarlijker. Sven Mijnans dook een paar keer op in het zestienmetergebied van de Italianen, maar kon net niet bij de bal.

Verdediger Wouter Goes vocht opnieuw verbeten duels uit. Vorige week dinsdag deed hij dat in de achtste finales van de KNVB-beker tegen Ajax-spits Brian Brobbey, nu stond hij tegenover Artem Dovbyk. De Oekraïner kreeg een gele kaart en werd in de rust gewisseld. Kort voor de pauze kreeg Meerdink de grootste kans. Hij schoot wild naast.

Tweede helft

In de tweede helft drukte AS Roma de thuisploeg in de beginfase achteruit. Paulo Dybala had de ploeg van coach Claudio Ranieri in de 49e minuut op voorsprong moeten schieten, maar de bal ging net over. AZ wist het eerste kwartier te overleven en nam daarna de regie steeds meer in handen.

Parrott stond in de 80e minuut zelf aan de basis van het doelpunt. De Ier zette de aanval zelf op en kreeg de bal via Jordy Clasie en David Møller Wolfe terug. Parrott schoof van dichtbij raak: 1-0. Roma was niet in staat het AZ daarna nog echt moeilijk te maken.

Meer uit Voetbal

PSV laat Feyenoord kansloos (3-0) en ziet landstitel al naderen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.

6 minuten geleden
PSV vergroot enorme voorsprong nog verder met zege op Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.

17 minuten geleden
Mbappé laat Real Madrid in tiende minuut blessuretijd ontsnappen

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).

18 minuten geleden
Grim ziet talenten vermoeid raken en mist volwassen spelers

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."

1 uur geleden
Godts baalt van 'onnodig' puntenverlies van Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."

1 uur geleden
Ajax laat het ook tegen Excelsior afweten na rust: 2-2

ROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot looft Konaté na snelle rentree na dood vader

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.

5 uur geleden