AZ na 0-0 bij Groningen veroordeeld tot deelname Europa League
GRONINGEN (ANP) - AZ ontbreekt komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid in de Champions League. De Alkmaarders hadden donderdag op de voorlaatste speeldag moeten winnen bij FC Groningen om kans te houden op de tweede plek, maar dat lukte niet. Het bleef 0-0.
PSV versloeg PEC Zwolle met 4-2 en heeft nu 3 punten meer en een veel beter doelsaldo dan AZ. De Eindhovenaren stromen daardoor in de zomer door naar de voorronden van de Champions League. Voor AZ resteert een avontuur in de voorronden van de Europa League. Dit seizoen was AZ nog wel actief in de Champions League, al werd het hoofdtoernooi niet gehaald.
Zakaria Aboukhlal startte bij AZ in de spits, ten koste van Myron Boadu. De Alkmaarders leken in de 12e minuut op voorsprong te komen, maar een vrije trap van Teun Koopmeiners ging tegen de paal en daarna tegen de lat. In de rebound wist ook Bruno Martins Indi niet te scoren.
Weinig
AZ wist verder lange tijd weinig te creëren. FC Groningen, dat in de play-offs strijdt voor een Europees ticket, kreeg in de 57e minuut via Ahmed El Messaoudi een grote kans. Hij schoot over. El Messaoudi kreeg in de 71e minuut weer een grote kans, maar Jonas Svensson redde op de doellijn.
Groningen-trainer Danny Buijs bracht Arjen Robben, die na zijn goede optreden tegen FC Emmen dit keer op de bank startte, in de 83e minuut in de ploeg. De overwinning leverde dat niet meer op. AZ wist het doelpunt in de slotfase, ondanks wat mogelijkheden, ook niet meer te maken.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
4 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
11 uur geleden