AZ na 0-0 bij Groningen veroordeeld tot deelname Europa League
GRONINGEN (ANP) - AZ ontbreekt komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid in de Champions League. De Alkmaarders hadden donderdag op de voorlaatste speeldag moeten winnen bij FC Groningen om kans te houden op de tweede plek, maar dat lukte niet. Het bleef 0-0.
PSV versloeg PEC Zwolle met 4-2 en heeft nu 3 punten meer en een veel beter doelsaldo dan AZ. De Eindhovenaren stromen daardoor in de zomer door naar de voorronden van de Champions League. Voor AZ resteert een avontuur in de voorronden van de Europa League. Dit seizoen was AZ nog wel actief in de Champions League, al werd het hoofdtoernooi niet gehaald.
Zakaria Aboukhlal startte bij AZ in de spits, ten koste van Myron Boadu. De Alkmaarders leken in de 12e minuut op voorsprong te komen, maar een vrije trap van Teun Koopmeiners ging tegen de paal en daarna tegen de lat. In de rebound wist ook Bruno Martins Indi niet te scoren.
Weinig
AZ wist verder lange tijd weinig te creƫren. FC Groningen, dat in de play-offs strijdt voor een Europees ticket, kreeg in de 57e minuut via Ahmed El Messaoudi een grote kans. Hij schoot over. El Messaoudi kreeg in de 71e minuut weer een grote kans, maar Jonas Svensson redde op de doellijn.
Groningen-trainer Danny Buijs bracht Arjen Robben, die na zijn goede optreden tegen FC Emmen dit keer op de bank startte, in de 83e minuut in de ploeg. De overwinning leverde dat niet meer op. AZ wist het doelpunt in de slotfase, ondanks wat mogelijkheden, ook niet meer te maken.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
11 minuten geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
7 uur geleden