Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na 0-0 bij Groningen veroordeeld tot deelname Europa League

AZ na 0-0 bij Groningen veroordeeld tot deelname Europa League

GRONINGEN (ANP) - AZ ontbreekt komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid in de Champions League. De Alkmaarders hadden donderdag op de voorlaatste speeldag moeten winnen bij FC Groningen om kans te houden op de tweede plek, maar dat lukte niet. Het bleef 0-0.

PSV versloeg PEC Zwolle met 4-2 en heeft nu 3 punten meer en een veel beter doelsaldo dan AZ. De Eindhovenaren stromen daardoor in de zomer door naar de voorronden van de Champions League. Voor AZ resteert een avontuur in de voorronden van de Europa League. Dit seizoen was AZ nog wel actief in de Champions League, al werd het hoofdtoernooi niet gehaald.

Zakaria Aboukhlal startte bij AZ in de spits, ten koste van Myron Boadu. De Alkmaarders leken in de 12e minuut op voorsprong te komen, maar een vrije trap van Teun Koopmeiners ging tegen de paal en daarna tegen de lat. In de rebound wist ook Bruno Martins Indi niet te scoren.

Weinig

AZ wist verder lange tijd weinig te creëren. FC Groningen, dat in de play-offs strijdt voor een Europees ticket, kreeg in de 57e minuut via Ahmed El Messaoudi een grote kans. Hij schoot over. El Messaoudi kreeg in de 71e minuut weer een grote kans, maar Jonas Svensson redde op de doellijn.

Groningen-trainer Danny Buijs bracht Arjen Robben, die na zijn goede optreden tegen FC Emmen dit keer op de bank startte, in de 83e minuut in de ploeg. De overwinning leverde dat niet meer op. AZ wist het doelpunt in de slotfase, ondanks wat mogelijkheden, ook niet meer te maken.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

3 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

4 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

7 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

7 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

8 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

9 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

10 uur geleden