AZ na 0-0 bij Groningen veroordeeld tot deelname Europa League
GRONINGEN (ANP) - AZ ontbreekt komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid in de Champions League. De Alkmaarders hadden donderdag op de voorlaatste speeldag moeten winnen bij FC Groningen om kans te houden op de tweede plek, maar dat lukte niet. Het bleef 0-0.
PSV versloeg PEC Zwolle met 4-2 en heeft nu 3 punten meer en een veel beter doelsaldo dan AZ. De Eindhovenaren stromen daardoor in de zomer door naar de voorronden van de Champions League. Voor AZ resteert een avontuur in de voorronden van de Europa League. Dit seizoen was AZ nog wel actief in de Champions League, al werd het hoofdtoernooi niet gehaald.
Zakaria Aboukhlal startte bij AZ in de spits, ten koste van Myron Boadu. De Alkmaarders leken in de 12e minuut op voorsprong te komen, maar een vrije trap van Teun Koopmeiners ging tegen de paal en daarna tegen de lat. In de rebound wist ook Bruno Martins Indi niet te scoren.
Weinig
AZ wist verder lange tijd weinig te creëren. FC Groningen, dat in de play-offs strijdt voor een Europees ticket, kreeg in de 57e minuut via Ahmed El Messaoudi een grote kans. Hij schoot over. El Messaoudi kreeg in de 71e minuut weer een grote kans, maar Jonas Svensson redde op de doellijn.
Groningen-trainer Danny Buijs bracht Arjen Robben, die na zijn goede optreden tegen FC Emmen dit keer op de bank startte, in de 83e minuut in de ploeg. De overwinning leverde dat niet meer op. AZ wist het doelpunt in de slotfase, ondanks wat mogelijkheden, ook niet meer te maken.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
19 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
21 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
21 uur geleden