Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ na 0-0 bij Groningen veroordeeld tot deelname Europa League

AZ na 0-0 bij Groningen veroordeeld tot deelname Europa League

GRONINGEN (ANP) - AZ ontbreekt komend seizoen naar alle waarschijnlijkheid in de Champions League. De Alkmaarders hadden donderdag op de voorlaatste speeldag moeten winnen bij FC Groningen om kans te houden op de tweede plek, maar dat lukte niet. Het bleef 0-0.

PSV versloeg PEC Zwolle met 4-2 en heeft nu 3 punten meer en een veel beter doelsaldo dan AZ. De Eindhovenaren stromen daardoor in de zomer door naar de voorronden van de Champions League. Voor AZ resteert een avontuur in de voorronden van de Europa League. Dit seizoen was AZ nog wel actief in de Champions League, al werd het hoofdtoernooi niet gehaald.

Zakaria Aboukhlal startte bij AZ in de spits, ten koste van Myron Boadu. De Alkmaarders leken in de 12e minuut op voorsprong te komen, maar een vrije trap van Teun Koopmeiners ging tegen de paal en daarna tegen de lat. In de rebound wist ook Bruno Martins Indi niet te scoren.

Weinig

AZ wist verder lange tijd weinig te creëren. FC Groningen, dat in de play-offs strijdt voor een Europees ticket, kreeg in de 57e minuut via Ahmed El Messaoudi een grote kans. Hij schoot over. El Messaoudi kreeg in de 71e minuut weer een grote kans, maar Jonas Svensson redde op de doellijn.

Groningen-trainer Danny Buijs bracht Arjen Robben, die na zijn goede optreden tegen FC Emmen dit keer op de bank startte, in de 83e minuut in de ploeg. De overwinning leverde dat niet meer op. AZ wist het doelpunt in de slotfase, ondanks wat mogelijkheden, ook niet meer te maken.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

3 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

3 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

5 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

8 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

9 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

10 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

10 uur geleden