Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ mogelijk zonder Karlsson en Pavlidis tegen Sparta

AZ mogelijk zonder Karlsson en Pavlidis tegen Sparta

ALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Sparta (20.00 uur) mogelijk niet beschikken over Jesper Karlsson en Vangelis Pavlidis. Beide aanvallers zijn licht geblesseerd, aldus trainer Pascal Jansen.

"Jesper is vanuit de interlandperiode met wat klachten teruggekomen die zijn aangebleven na de clash met Heerenveen", aldus Jansen. "Het heeft iets meer tijd nodig en is een race tegen de klok. Pavlidis ging vlak voor hij vorige week gewisseld werd kort door zijn enkel. Hij heeft vrijdag wel getraind met de groep, maar we moeten wel heel zorgvuldig blijven met het oog op de hoeveelheid wedstrijden die we nog moeten spelen."

Karlsson en Pavlidis zijn dit seizoen samen goed voor zeventien doelpunten in de Eredivisie. De Zweed Karlsson kwam zes keer tot scoren, de Griek Pavlidis elf keer.

Jansen kan mogelijk snel weer beschikken over Dani de Wit. "Hij mag de belasting weer gaan opvoeren en gaat hopelijk nog van waarde zijn in de eindfase van dit seizoen. Het zijn belangrijke wedstrijden die nog gespeeld gaan worden, maar het allerbelangrijkste is dat Dani weer nagenoeg helemaal gezond is. Hij heeft dagelijks vreselijk hard gewerkt aan zijn herstel en het moment van terugkeer op het veld komt nu steeds dichterbij. Nu het allemaal zo dichtbij komt, zal hij niet meer te houden zijn. Ik hoop hem snel weer buiten op het veld te zien", zei Jansen. De Wit speelde op 22 januari voor het laatst een competitiewedstrijd.

AZ staat met nog zeven duels te gaan vierde in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Italië en Portugal noteren eerste gelijkspel op EK voetbal

GENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.

2 uur geleden
Wereldkampioen Spanje overtuigt op EK ook tegen België: 6-2

THUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.

8 uur geleden
Engelse middenveldster Stanway gebrand op eerherstel tegen Oranje

ZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.

9 uur geleden
Doelman Szczesny (35) twee jaar langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.

9 uur geleden
Voetbalster Yohannes van Ajax naar Franse topclub Olympique Lyon

AMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.

9 uur geleden
Voetbalster Wilms rondt tijdens EK transfer naar Aston Villa af

BIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.

11 uur geleden
NAC haalt aanvaller Soumano uit Frankrijk

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.

12 uur geleden