AZ moet Wijndal ook in thuiswedstrijd tegen Celtic missen
ALKMAAR (ANP) - Owen Wijndal mist donderdag ook nog de thuiswedstrijd van AZ tegen Celtic om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League. "Het gaat steeds beter met hem", zegt trainer Pascal Jansen over zijn geblesseerde linksback. "Ik hoop hem er snel weer bij te hebben."
Jansen verklapte verder dat Hobie Verhulst het doel van AZ zal verdedigen. "Peter Vindahl is pas net bij ons en krijgt rustig de tijd om zich volledig aan te passen", zei hij over zijn nieuwe keeper uit Denemarken. Jesper Karlsson keert terug van een schorsing.
AZ verloor vorige week de uitwedstrijd tegen Celtic met 2-0. De club uit Alkmaar moest in de eerste competitiewedstrijd de zege aan RKC laten (1-0). Jansen ziet de tegenvallende competitiestart niet los van het vertrek van belangrijke spelers als Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson. "Na veel wijzigingen in de selectie moeten we weer een beetje aan elkaar wennen", stelde hij.
Teun Koopmeiners is nog wel bij AZ, al hoopt ook hij nog op een mooie transfer. De middenvelder ziet voldoende aanknopingspunten om Celtic uit te schakelen. "We hebben in onze uitwedstrijd daar best veel kansen gekregen", zei hij.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Bundesligaclub VfL Wolfsburg heeft na enkele maanden trainer Daniel Bauer alweer opzijgeschoven. Hij volgde in november de ontslagen Nederlander Paul Simonis op, maar kon de club niet beter laten voetballen. Wolfsburg verloor zaterdag met 2-1 van HSV en verkeert in degradatiezorgen.
26 minuten geledenBALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
12 uur geleden