AZ moet Wijndal ook in thuiswedstrijd tegen Celtic missen
ALKMAAR (ANP) - Owen Wijndal mist donderdag ook nog de thuiswedstrijd van AZ tegen Celtic om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League. "Het gaat steeds beter met hem", zegt trainer Pascal Jansen over zijn geblesseerde linksback. "Ik hoop hem er snel weer bij te hebben."
Jansen verklapte verder dat Hobie Verhulst het doel van AZ zal verdedigen. "Peter Vindahl is pas net bij ons en krijgt rustig de tijd om zich volledig aan te passen", zei hij over zijn nieuwe keeper uit Denemarken. Jesper Karlsson keert terug van een schorsing.
AZ verloor vorige week de uitwedstrijd tegen Celtic met 2-0. De club uit Alkmaar moest in de eerste competitiewedstrijd de zege aan RKC laten (1-0). Jansen ziet de tegenvallende competitiestart niet los van het vertrek van belangrijke spelers als Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson. "Na veel wijzigingen in de selectie moeten we weer een beetje aan elkaar wennen", stelde hij.
Teun Koopmeiners is nog wel bij AZ, al hoopt ook hij nog op een mooie transfer. De middenvelder ziet voldoende aanknopingspunten om Celtic uit te schakelen. "We hebben in onze uitwedstrijd daar best veel kansen gekregen", zei hij.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
16 uur geleden