AZ moet Stengs mogelijk missen tegen Feyenoord
ALKMAAR (ANP) - AZ moet Calvin Stengs mogelijk zondag missen in het uitduel met Feyenoord. De aanvaller heeft woensdag tijdens het verloren bekerduel met Ajax (0-1) een knietje op een bovenbeen gekregen. Hij moest vrijdag de training overslaan. "Hij is een twijfelgeval", zei trainer Pascal Jansen. De al langer geblesseerde Dani de Wit en Jonas Svensson zijn er tegen Feyenoord zeker niet bij.
AZ moet het seizoen in de Eredivisie redden, na uitschakeling in de voorronde van de Champions League, in de Europa League en KNVB-beker. Jansen beschikt over een talentvolle selectie, die komende zomer uiteen dreigt te vallen. Owen Wijndal en Teun Koopmeiners lijken toe aan een nieuw stap in hun loopbaan, net als misschien Stengs en Myron Boadu.
AZ is de nummer 5 van de Eredivisie en heeft een punt minder dan Feyenoord. De club uit Alkmaar wacht volgende week zware wedstrijden tegen FC Utrecht en Ajax. "We willen graag in de top van de ranglijst blijven", zei Jansen. "Er staat dus wel wat druk op. Feyenoord heeft een goed centraal duo en is in staat om ook hun mindere wedstrijden te winnen. Dat ze zelf ook goed kunnen spelen, lieten ze onlangs tegen Ajax zien."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
12 uur geleden