AZ mist geschorste Leeuwin tegen FC Groningen
ALKMAAR (ANP) - AZ gaat donderdag zonder Ramon Leeuwin naar Groningen. De verdediger accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, een schorsing van één wedstrijd, naar aanleiding van zijn rode kaart zaterdag tegen Fortuna Sittard. Leeuwin was al vroeg in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Timo Letschert, maar werd kort na rust weer van het veld gestuurd omdat hij de doorgebroken Sebastian Polter onderuit had gewerkt.
Met tien man wist AZ de 1-0-voorsprong te verdedigen. Twee duels voor het einde van de competitie staat de ploeg van trainer Pascal Jansen op de derde plaats in de Eredivisie, 1 punt achter PSV. De club die als tweede eindigt, gaat de voorrondes van de Champions League in. De nummer 3 begint in de play-offs van de Europa League.
Leeuwin ontbreekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen, maar kan zondag in de slotwedstrijd tegen Heracles Almelo weer meedoen.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
49 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
18 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
18 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
22 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 dag geleden