AZ mist geschorste Leeuwin tegen FC Groningen
ALKMAAR (ANP) - AZ gaat donderdag zonder Ramon Leeuwin naar Groningen. De verdediger accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, een schorsing van één wedstrijd, naar aanleiding van zijn rode kaart zaterdag tegen Fortuna Sittard. Leeuwin was al vroeg in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Timo Letschert, maar werd kort na rust weer van het veld gestuurd omdat hij de doorgebroken Sebastian Polter onderuit had gewerkt.
Met tien man wist AZ de 1-0-voorsprong te verdedigen. Twee duels voor het einde van de competitie staat de ploeg van trainer Pascal Jansen op de derde plaats in de Eredivisie, 1 punt achter PSV. De club die als tweede eindigt, gaat de voorrondes van de Champions League in. De nummer 3 begint in de play-offs van de Europa League.
Leeuwin ontbreekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen, maar kan zondag in de slotwedstrijd tegen Heracles Almelo weer meedoen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
9 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
11 uur geleden