AZ mist geschorste Leeuwin tegen FC Groningen
ALKMAAR (ANP) - AZ gaat donderdag zonder Ramon Leeuwin naar Groningen. De verdediger accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, een schorsing van één wedstrijd, naar aanleiding van zijn rode kaart zaterdag tegen Fortuna Sittard. Leeuwin was al vroeg in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Timo Letschert, maar werd kort na rust weer van het veld gestuurd omdat hij de doorgebroken Sebastian Polter onderuit had gewerkt.
Met tien man wist AZ de 1-0-voorsprong te verdedigen. Twee duels voor het einde van de competitie staat de ploeg van trainer Pascal Jansen op de derde plaats in de Eredivisie, 1 punt achter PSV. De club die als tweede eindigt, gaat de voorrondes van de Champions League in. De nummer 3 begint in de play-offs van de Europa League.
Leeuwin ontbreekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen, maar kan zondag in de slotwedstrijd tegen Heracles Almelo weer meedoen.
Meer uit Voetbal
CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
15 minuten geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
1 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
10 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
11 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
12 uur geleden