AZ mist geschorste Leeuwin tegen FC Groningen
ALKMAAR (ANP) - AZ gaat donderdag zonder Ramon Leeuwin naar Groningen. De verdediger accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, een schorsing van één wedstrijd, naar aanleiding van zijn rode kaart zaterdag tegen Fortuna Sittard. Leeuwin was al vroeg in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Timo Letschert, maar werd kort na rust weer van het veld gestuurd omdat hij de doorgebroken Sebastian Polter onderuit had gewerkt.
Met tien man wist AZ de 1-0-voorsprong te verdedigen. Twee duels voor het einde van de competitie staat de ploeg van trainer Pascal Jansen op de derde plaats in de Eredivisie, 1 punt achter PSV. De club die als tweede eindigt, gaat de voorrondes van de Champions League in. De nummer 3 begint in de play-offs van de Europa League.
Leeuwin ontbreekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen, maar kan zondag in de slotwedstrijd tegen Heracles Almelo weer meedoen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
18 uur geleden