AZ mist Bazoer, Karlsson en Odgaard op weg naar Conference League
ALKMAAR (ANP) - AZ mist donderdag in het eerste duel met Gil Vicente in de play-offs van de Conference League niet alleen de al langer afwezige aanvallers Jesper Karlsson en Jens Odgaard, maar ook Riechedly Bazoer. De 25-jarige middenvelder, die vorige week als invaller tegen Dundee United debuteerde, is niet fit genoeg voor de thuiswedstrijd tegen de Portugese club.
Bazoer ontbrak zondag ook al in de met 3-2 gewonnen competitiewedstrijd tegen Sparta Rotterdam. "De factor 'tijd' speelt hierbij een rol", aldus trainer Pascal Jansen. "Jesper Karlsson is drukdoende om topfit te worden, ook voor hem geldt die tijdsfactor. Met Jens Odgaard gaat het heel erg goed, dus van hem verwacht ik ook dat hij snel aansluit."
De Belgische verdediger Zinho Vanheusden, vorige maand op huurbasis overgenomen van Internazionale, trainde maandag voor het eerst zonder beperkingen mee met de groep en kan volgens Jansen binnenkort debuteren.
AZ versloeg Dundee United in Alkmaar in de return in de derde voorronde van de Conference League met maar liefst 7-0, nadat het in Schotland met 1-0 had verloren. Met Gil Vicente treft de ploeg van Jansen nu de nummer 5 van vorig seizoen in Portugal. "Gil Vicente heeft technisch vaardige spelers, die kort kunnen combineren", aldus Jansen. "Maar wij willen absoluut de groepsfase van de Conference League halen. We willen de vorm waarin we verkeren doorzetten en ons niveau verhogen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
2 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
15 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
17 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
18 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
19 uur geleden