AZ met Svensson, De Wit en Letschert, Vitesse zonder Bazoer
ARNHEM (ANP) - AZ treedt zondag in de uitwedstrijd tegen Vitesse met drie wijzigingen in het basisteam aan. Jonas Svensson, Timo Letschert en Dani de Wit zijn teruggekeerd in het Alkmaarse elftal. Svensson en De Wit, beiden hersteld van blessures, fungeerden vorig weekeinde in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (4-2) nog als invaller. Letschert bleef bij dat duel op de bank.
Jesper Karlsson en Yukinari Sugawara zijn reserve in Arnhem. Fredrik Midtsjø behoort niet tot de wedstrijdselectie van AZ. Aanvaller Myron Boadu, tegen Feyenoord goed voor drie treffers, is wel gewoon van de partij bij de nummer 3 van de Eredivisie. Hij werkte in de afgelopen week een aangepast trainingsprogramma af.
Bij Vitesse ontbreekt libero Riechedly Bazoer. Hij is om disciplinaire redenen geschorst. "Er is iets gebeurd op de training en daardoor behoort hij nu niet tot de selectie", liet trainer Thomas Letsch kort voor de wedstrijd bij ESPN weten. "Ik wil verder geen details geven. Het is gebeurd, het besluit is genomen en we concentreren ons nu volledig op de wedstrijd tegen AZ. Ik heb 100 procent vertrouwen in zijn vervanger Enzo Cornelisse."
Volgens diverse mediaberichten zou Bazoer vrijdag tijdens de training met middenvelder Daan Huisman, trainer Letsch en doelman Remko Pasveer in de clinch zijn gegaan.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
5 uur geleden