AZ met Svensson, De Wit en Letschert, Vitesse zonder Bazoer
ARNHEM (ANP) - AZ treedt zondag in de uitwedstrijd tegen Vitesse met drie wijzigingen in het basisteam aan. Jonas Svensson, Timo Letschert en Dani de Wit zijn teruggekeerd in het Alkmaarse elftal. Svensson en De Wit, beiden hersteld van blessures, fungeerden vorig weekeinde in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (4-2) nog als invaller. Letschert bleef bij dat duel op de bank.
Jesper Karlsson en Yukinari Sugawara zijn reserve in Arnhem. Fredrik Midtsjø behoort niet tot de wedstrijdselectie van AZ. Aanvaller Myron Boadu, tegen Feyenoord goed voor drie treffers, is wel gewoon van de partij bij de nummer 3 van de Eredivisie. Hij werkte in de afgelopen week een aangepast trainingsprogramma af.
Bij Vitesse ontbreekt libero Riechedly Bazoer. Hij is om disciplinaire redenen geschorst. "Er is iets gebeurd op de training en daardoor behoort hij nu niet tot de selectie", liet trainer Thomas Letsch kort voor de wedstrijd bij ESPN weten. "Ik wil verder geen details geven. Het is gebeurd, het besluit is genomen en we concentreren ons nu volledig op de wedstrijd tegen AZ. Ik heb 100 procent vertrouwen in zijn vervanger Enzo Cornelisse."
Volgens diverse mediaberichten zou Bazoer vrijdag tijdens de training met middenvelder Daan Huisman, trainer Letsch en doelman Remko Pasveer in de clinch zijn gegaan.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
2 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
15 uur geleden