AZ met Svensson, De Wit en Letschert, Vitesse zonder Bazoer
ARNHEM (ANP) - AZ treedt zondag in de uitwedstrijd tegen Vitesse met drie wijzigingen in het basisteam aan. Jonas Svensson, Timo Letschert en Dani de Wit zijn teruggekeerd in het Alkmaarse elftal. Svensson en De Wit, beiden hersteld van blessures, fungeerden vorig weekeinde in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (4-2) nog als invaller. Letschert bleef bij dat duel op de bank.
Jesper Karlsson en Yukinari Sugawara zijn reserve in Arnhem. Fredrik Midtsjø behoort niet tot de wedstrijdselectie van AZ. Aanvaller Myron Boadu, tegen Feyenoord goed voor drie treffers, is wel gewoon van de partij bij de nummer 3 van de Eredivisie. Hij werkte in de afgelopen week een aangepast trainingsprogramma af.
Bij Vitesse ontbreekt libero Riechedly Bazoer. Hij is om disciplinaire redenen geschorst. "Er is iets gebeurd op de training en daardoor behoort hij nu niet tot de selectie", liet trainer Thomas Letsch kort voor de wedstrijd bij ESPN weten. "Ik wil verder geen details geven. Het is gebeurd, het besluit is genomen en we concentreren ons nu volledig op de wedstrijd tegen AZ. Ik heb 100 procent vertrouwen in zijn vervanger Enzo Cornelisse."
Volgens diverse mediaberichten zou Bazoer vrijdag tijdens de training met middenvelder Daan Huisman, trainer Letsch en doelman Remko Pasveer in de clinch zijn gegaan.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
11 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
13 uur geleden