AZ met speels gemak langs Rijeka: 4-1
ALKMAAR (ANP) - Het in de eredivisie geplaagde AZ slaagt er in de Europa League wel in te imponeren. Tegen HNK Rijeka wonnen de Alkmaarders opnieuw, ditmaal met 4-1. De ploeg van trainer Arne Slot staat met zes punten soeverein bovenaan in poule F.
Teun Koopmeiners vanaf de strafschopstip, Jesper Karlsson en twee keer Albert Gudmundsson maakten de goals bij AZ, dat zonder al te veel problemen de ploeg uit Kroatië versloeg. Sandro Kulenovic deed wat terug namens de bezoekers. Waar de Alkmaarders in de eredivisie nog niet wisten te winnen, is de ploeg in de Europa League nog zonder puntverlies.
AZ opende de groepsfase met een verrassende zege bij Napoli (1-0). Volgende week reizen de Alkmaarders naar het Spaanse San Sebastian voor de confrontatie met Real Sociedad, dat 3 punten heeft na twee wedstrijden.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP/AFP/RTR) - De Ghanese regering heeft een officiële klacht ingediend bij Canada omdat de Ghanese middenvelder Thomas Partey geen visum heeft gekregen. Ghana speelt woensdag de eerste groepswedstrijd van het WK voetbal in Toronto, maar de 32-jarige Partey mag Canada niet in, omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Marokko wil op het WK bewijzen dat het land geen underdog meer is. Dat heeft bondscoach Mohamed Ouahbi in de aanloop naar de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Brazilië gezegd.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA houdt vol dat de bezoekerscijfers bij het WK kloppen, ondanks beelden van lege stoeltjes tijdens de tweede wedstrijd van het WK tussen Zuid-Korea en Tsjechië in Mexico afgelopen donderdag.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - Het Engelse voetbalelftal is slachtoffer geworden van diefstal. Bij het team is materiaal voor de trainingen gestolen uit een transportbus.
5 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - De overtuigende zege van de Verenigde Staten op Paraguay (4-1) is volgens bondscoach Mauricio Pochettino van de VS het resultaat van teamprestatie, meer dan van de klasse van individuele spelers.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.
9 uur geleden