Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ met nederlaag bij Ferencváros (4-3) verder naar tussenronde EL

AZ met nederlaag bij Ferencváros (4-3) verder naar tussenronde EL

BOEDAPEST (ANP) - AZ heeft het hoofdtoernooi van de Europa League slecht afgesloten. De Alkmaarders gingen met 4-3 onderuit bij Ferencváros. Bij rust stond het al 3-0 voor de thuisploeg.

AZ was dankzij de zege van vorige week op AS Roma (1-0) al verzekerd van een plaats in de tussenronde. Het elftal van trainer Maarten Martens had nog een minieme kans om in de top 8 te eindigen en zich zo direct voor de achtste finales te kwalificeren. Dat zat er in Boedapest voor rust geen moment in.

Martens gaf, gezien de stand, veel vaste spelers rust. Aanvoerder Jordy Clasie, linksback David Møller Wolfe, middenvelder Sven Mijnans en spits Troy Parrott startten op de reservebank. De gemiddelde leeftijd van de basisploeg van AZ was 21 jaar en 340 dagen. Peer Koopmeiners droeg voor het eerst de aanvoerdersband.

Strafschop

Mohamed Ali Ben Romdhane kopte Ferencváros, tussen Denso Kasius en Kristijan Bélic van AZ in, al in de negende minuut op voorsprong. Kasius was halverwege de eerste helft dicht bij de gelijkmaker, maar zag de bal via een verdediger van de Hongaren net naast gaan.

De thuisploeg liep nog voor rust verder weg. Adama Traoré verdubbelde in de 34e minuut met een prachtige treffer de voorsprong. De Malinees schoot van ver buiten het strafschopgebied via de onderkant van de lat raak: 2-0. Ben Romdhane kopte net voor de pauze de 3-0 binnen, dit keer tussen Maxim Dekker en Wouter Goes in.

Martens greep in en bracht Clasie tijdens de rust in de ploeg en Mijnans na ruim een uur. Mijnans verkleinde een kwartier voor tijd de achterstand tot 3-1. Kort daarna benutte aanvoerder Barnabás Varga, na hands van Seiya Maikuma, een strafschop voor Ferencváros: 4-1. Parrott, eveneens ingevallen, zorgde in de 90e minuut voor de 4-2 en Mijnans in de 95e minuut voor de 4-3. AZ was daarna nog dicht bij de gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

32 minuten geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

4 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

4 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

6 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

8 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

9 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

10 uur geleden