Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ met nederlaag bij Ferencváros (4-3) verder naar tussenronde EL

AZ met nederlaag bij Ferencváros (4-3) verder naar tussenronde EL

BOEDAPEST (ANP) - AZ heeft het hoofdtoernooi van de Europa League slecht afgesloten. De Alkmaarders gingen met 4-3 onderuit bij Ferencváros. Bij rust stond het al 3-0 voor de thuisploeg.

AZ was dankzij de zege van vorige week op AS Roma (1-0) al verzekerd van een plaats in de tussenronde. Het elftal van trainer Maarten Martens had nog een minieme kans om in de top 8 te eindigen en zich zo direct voor de achtste finales te kwalificeren. Dat zat er in Boedapest voor rust geen moment in.

Martens gaf, gezien de stand, veel vaste spelers rust. Aanvoerder Jordy Clasie, linksback David Møller Wolfe, middenvelder Sven Mijnans en spits Troy Parrott startten op de reservebank. De gemiddelde leeftijd van de basisploeg van AZ was 21 jaar en 340 dagen. Peer Koopmeiners droeg voor het eerst de aanvoerdersband.

Strafschop

Mohamed Ali Ben Romdhane kopte Ferencváros, tussen Denso Kasius en Kristijan Bélic van AZ in, al in de negende minuut op voorsprong. Kasius was halverwege de eerste helft dicht bij de gelijkmaker, maar zag de bal via een verdediger van de Hongaren net naast gaan.

De thuisploeg liep nog voor rust verder weg. Adama Traoré verdubbelde in de 34e minuut met een prachtige treffer de voorsprong. De Malinees schoot van ver buiten het strafschopgebied via de onderkant van de lat raak: 2-0. Ben Romdhane kopte net voor de pauze de 3-0 binnen, dit keer tussen Maxim Dekker en Wouter Goes in.

Martens greep in en bracht Clasie tijdens de rust in de ploeg en Mijnans na ruim een uur. Mijnans verkleinde een kwartier voor tijd de achterstand tot 3-1. Kort daarna benutte aanvoerder Barnabás Varga, na hands van Seiya Maikuma, een strafschop voor Ferencváros: 4-1. Parrott, eveneens ingevallen, zorgde in de 90e minuut voor de 4-2 en Mijnans in de 95e minuut voor de 4-3. AZ was daarna nog dicht bij de gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

28 minuten geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

29 minuten geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

29 minuten geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

3 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

3 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

3 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

4 uur geleden