Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ met nederlaag bij Ferencváros (4-3) verder naar tussenronde EL

AZ met nederlaag bij Ferencváros (4-3) verder naar tussenronde EL

BOEDAPEST (ANP) - AZ heeft het hoofdtoernooi van de Europa League slecht afgesloten. De Alkmaarders gingen met 4-3 onderuit bij Ferencváros. Bij rust stond het al 3-0 voor de thuisploeg.

AZ was dankzij de zege van vorige week op AS Roma (1-0) al verzekerd van een plaats in de tussenronde. Het elftal van trainer Maarten Martens had nog een minieme kans om in de top 8 te eindigen en zich zo direct voor de achtste finales te kwalificeren. Dat zat er in Boedapest voor rust geen moment in.

Martens gaf, gezien de stand, veel vaste spelers rust. Aanvoerder Jordy Clasie, linksback David Møller Wolfe, middenvelder Sven Mijnans en spits Troy Parrott startten op de reservebank. De gemiddelde leeftijd van de basisploeg van AZ was 21 jaar en 340 dagen. Peer Koopmeiners droeg voor het eerst de aanvoerdersband.

Strafschop

Mohamed Ali Ben Romdhane kopte Ferencváros, tussen Denso Kasius en Kristijan Bélic van AZ in, al in de negende minuut op voorsprong. Kasius was halverwege de eerste helft dicht bij de gelijkmaker, maar zag de bal via een verdediger van de Hongaren net naast gaan.

De thuisploeg liep nog voor rust verder weg. Adama Traoré verdubbelde in de 34e minuut met een prachtige treffer de voorsprong. De Malinees schoot van ver buiten het strafschopgebied via de onderkant van de lat raak: 2-0. Ben Romdhane kopte net voor de pauze de 3-0 binnen, dit keer tussen Maxim Dekker en Wouter Goes in.

Martens greep in en bracht Clasie tijdens de rust in de ploeg en Mijnans na ruim een uur. Mijnans verkleinde een kwartier voor tijd de achterstand tot 3-1. Kort daarna benutte aanvoerder Barnabás Varga, na hands van Seiya Maikuma, een strafschop voor Ferencváros: 4-1. Parrott, eveneens ingevallen, zorgde in de 90e minuut voor de 4-2 en Mijnans in de 95e minuut voor de 4-3. AZ was daarna nog dicht bij de gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

1 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

1 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

2 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

6 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

13 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

13 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

14 uur geleden