Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ met nagenoeg fitte selectie tegen Ajax

AZ met nagenoeg fitte selectie tegen Ajax

ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen verwacht dat Myron Boadu zondag met AZ tegen Ajax kan spelen. De spits liep dinsdag tijdens het verloren duel met FC Utrecht (0-1) een lichte dijbeenblessure op. "We hebben hem even uit de training gehouden, maar het is de bedoeling dat hij zaterdag aansluit", zei de coach.

Jansen beschikt zondag over een nagenoeg fitte selectie voor het duel met de koploper uit Amsterdam. Teun Koopmeiners kan ondanks een gebroken pols ook weer meedoen. "Dat is medisch verantwoord", benadrukt de opvolger van Arne Slot. "Hij heeft nu al een paar duels zo gespeeld. Het is wel lastig voor hem; hij moet anders evenwicht houden. Hij moet dingen compenseren. Daarom heeft hij nu soms last van zijn voeten."

Dani de Wit is nog niet inzetbaar. "Maar hij traint al wel weer buiten", vertelde Jansen, die verdediger Jonas Svensson ook nog moet missen.

AZ begint met een achterstand van 10 punten aan het duel met Ajax. De tweevoudig kampioen uit Alkmaar lijkt alleen iets op te schieten met een overwinning. "Het seizoen is nog lang en er kan nog veel gebeuren", stelde Jansen. "Maar 10 punten is inderdaad al heel veel. Het mag duidelijk zijn dat we willen winnen."

Meer uit Voetbal

Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

4 minuten geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

5 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

7 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

9 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

10 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

18 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

18 uur geleden