AZ met nagenoeg fitte selectie tegen Ajax
ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen verwacht dat Myron Boadu zondag met AZ tegen Ajax kan spelen. De spits liep dinsdag tijdens het verloren duel met FC Utrecht (0-1) een lichte dijbeenblessure op. "We hebben hem even uit de training gehouden, maar het is de bedoeling dat hij zaterdag aansluit", zei de coach.
Jansen beschikt zondag over een nagenoeg fitte selectie voor het duel met de koploper uit Amsterdam. Teun Koopmeiners kan ondanks een gebroken pols ook weer meedoen. "Dat is medisch verantwoord", benadrukt de opvolger van Arne Slot. "Hij heeft nu al een paar duels zo gespeeld. Het is wel lastig voor hem; hij moet anders evenwicht houden. Hij moet dingen compenseren. Daarom heeft hij nu soms last van zijn voeten."
Dani de Wit is nog niet inzetbaar. "Maar hij traint al wel weer buiten", vertelde Jansen, die verdediger Jonas Svensson ook nog moet missen.
AZ begint met een achterstand van 10 punten aan het duel met Ajax. De tweevoudig kampioen uit Alkmaar lijkt alleen iets op te schieten met een overwinning. "Het seizoen is nog lang en er kan nog veel gebeuren", stelde Jansen. "Maar 10 punten is inderdaad al heel veel. Het mag duidelijk zijn dat we willen winnen."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
3 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
7 uur geleden