AZ met nagenoeg fitte selectie tegen Ajax
ALKMAAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen verwacht dat Myron Boadu zondag met AZ tegen Ajax kan spelen. De spits liep dinsdag tijdens het verloren duel met FC Utrecht (0-1) een lichte dijbeenblessure op. "We hebben hem even uit de training gehouden, maar het is de bedoeling dat hij zaterdag aansluit", zei de coach.
Jansen beschikt zondag over een nagenoeg fitte selectie voor het duel met de koploper uit Amsterdam. Teun Koopmeiners kan ondanks een gebroken pols ook weer meedoen. "Dat is medisch verantwoord", benadrukt de opvolger van Arne Slot. "Hij heeft nu al een paar duels zo gespeeld. Het is wel lastig voor hem; hij moet anders evenwicht houden. Hij moet dingen compenseren. Daarom heeft hij nu soms last van zijn voeten."
Dani de Wit is nog niet inzetbaar. "Maar hij traint al wel weer buiten", vertelde Jansen, die verdediger Jonas Svensson ook nog moet missen.
AZ begint met een achterstand van 10 punten aan het duel met Ajax. De tweevoudig kampioen uit Alkmaar lijkt alleen iets op te schieten met een overwinning. "Het seizoen is nog lang en er kan nog veel gebeuren", stelde Jansen. "Maar 10 punten is inderdaad al heel veel. Het mag duidelijk zijn dat we willen winnen."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
5 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
7 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
9 uur geleden