Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ met jonge debutanten in de selectie richting poolcirkel

AZ met jonge debutanten in de selectie richting poolcirkel

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft een aantal jeugdspelers meegenomen naar Noorwegen voor de confrontatie in de achtste finales van de Conference League tegen FK Bodø/Glimt. Milos Kerkez, Maxim Dekker, Zico Buurmeester en Mexx Meerdink maken hun debuut in de Europese selectie van de Alkmaarders, net als Kamal Sowah. AZ mist wel de geblesseerde Noor Fredrik Midtsjø.

Trainer Pascal Jansen noemde dat op de website van AZ een tegenvaller. "Zijn power en ervaring zijn van onschatbare waarde voor ons team. Hij gaat zich richten op de volgende wedstrijd, dus staat er tegen Glimt een ander. Die zal ook alles eraan doen om een goede prestatie te leveren."

Kerkez, Sowah en Buurmeester maakten al speelminuten in het eerste van AZ, maar kwamen in Europese wedstrijden nog niet in actie. "Hun aanwezigheid heeft deels te maken met de afwezigen bij ons, maar ik zie deze jongens regelmatig trainen en zij laten zich positief zien", aldus Jansen. "Het is mooi voor hen dat ze erbij zijn, maar het is niet alleen meegaan om te kijken. Ze moeten ook leveren op het moment dat ze er moeten staan."

Het duel tussen FK Bodø/Glimt en AZ begint donderdag om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

1 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

1 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

2 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

3 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

3 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

6 uur geleden