AZ met jonge debutanten in de selectie richting poolcirkel
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft een aantal jeugdspelers meegenomen naar Noorwegen voor de confrontatie in de achtste finales van de Conference League tegen FK Bodø/Glimt. Milos Kerkez, Maxim Dekker, Zico Buurmeester en Mexx Meerdink maken hun debuut in de Europese selectie van de Alkmaarders, net als Kamal Sowah. AZ mist wel de geblesseerde Noor Fredrik Midtsjø.
Trainer Pascal Jansen noemde dat op de website van AZ een tegenvaller. "Zijn power en ervaring zijn van onschatbare waarde voor ons team. Hij gaat zich richten op de volgende wedstrijd, dus staat er tegen Glimt een ander. Die zal ook alles eraan doen om een goede prestatie te leveren."
Kerkez, Sowah en Buurmeester maakten al speelminuten in het eerste van AZ, maar kwamen in Europese wedstrijden nog niet in actie. "Hun aanwezigheid heeft deels te maken met de afwezigen bij ons, maar ik zie deze jongens regelmatig trainen en zij laten zich positief zien", aldus Jansen. "Het is mooi voor hen dat ze erbij zijn, maar het is niet alleen meegaan om te kijken. Ze moeten ook leveren op het moment dat ze er moeten staan."
Het duel tussen FK Bodø/Glimt en AZ begint donderdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
25 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
1 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
3 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
4 uur geleden