AZ met jonge debutanten in de selectie richting poolcirkel
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft een aantal jeugdspelers meegenomen naar Noorwegen voor de confrontatie in de achtste finales van de Conference League tegen FK Bodø/Glimt. Milos Kerkez, Maxim Dekker, Zico Buurmeester en Mexx Meerdink maken hun debuut in de Europese selectie van de Alkmaarders, net als Kamal Sowah. AZ mist wel de geblesseerde Noor Fredrik Midtsjø.
Trainer Pascal Jansen noemde dat op de website van AZ een tegenvaller. "Zijn power en ervaring zijn van onschatbare waarde voor ons team. Hij gaat zich richten op de volgende wedstrijd, dus staat er tegen Glimt een ander. Die zal ook alles eraan doen om een goede prestatie te leveren."
Kerkez, Sowah en Buurmeester maakten al speelminuten in het eerste van AZ, maar kwamen in Europese wedstrijden nog niet in actie. "Hun aanwezigheid heeft deels te maken met de afwezigen bij ons, maar ik zie deze jongens regelmatig trainen en zij laten zich positief zien", aldus Jansen. "Het is mooi voor hen dat ze erbij zijn, maar het is niet alleen meegaan om te kijken. Ze moeten ook leveren op het moment dat ze er moeten staan."
Het duel tussen FK Bodø/Glimt en AZ begint donderdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
19 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
19 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
22 uur geleden