AZ met Idrissi naar bekerduel met TOP Oss
ZAANSTAD (ANP) - AZ kan het dinsdag met aanvaller Oussama Idrissi in de ploeg opnemen tegen TOP Oss in de achtste finales van de KNVB-Beker. De aanvaller viel zaterdag in het verloren competitieduel met Willem II na een uur uit, maar kan volgens trainer Arne Slot gewoon starten. "Als er geen gekke dingen gebeuren, gaat hij gewoon spelen."
De coach ziet ondanks de 3-1-nederlaag tegen de Tilburgers geen aanleiding om dingen te veranderen voor het duel in Oss. "We nemen het bekertoernooi heel serieus. TOP Oss hoeft niet te verwachten dat ze een ander team tegenover zich krijgen dan dat van zaterdag. Ron Vlaar heeft gewoon meegetraind, maar hij is het enige vraagteken."
Slot is blij dat zijn ploeg zo snel al weer een wedstrijd moet spelen. "Het betekent dat we het afgelopen half jaar dingen goed hebben gedaan. Er is ook een aantal clubs dat niet speelt. We voetballen het liefst om de drie, vier dagen."
Zeperd
De trainer van AZ keek ook nog terug op de zeperd tegen Willem II. "Het was voor ons nieuw om een topwedstrijd te verliezen, want dat was ons nog niet overkomen dit seizoen. Totdat we Willem II een doelpunt op een presenteerblaadje gaven, was er ook niets aan de hand."
Slot denkt ook niet dat het voor zijn spelers veel heeft veranderd. "Ik zou het niet lekker vinden als de jongens mentaal zo zwak zijn dat ze na het verliezen van een wedstrijd gelijk over alles en iedereen gaan twijfelen. We hebben er ook de spelers niet naar die snel het zelfvertrouwen verliezen. Dan moet er heel wat meer gebeuren."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
15 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden