Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ met gelijkspel bij Galatasaray overtuigend verder in Europa

AZ met gelijkspel bij Galatasaray overtuigend verder in Europa

ISTANBUL (ANP) - AZ heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de achtste finales van de Europa League. De Alkmaarders speelden in Istanbul gelijk tegen Galatasaray (2-2) en dat was na de thuiszege van vorige week van 4-1 ruimschoots genoeg. Voor een plek in de kwartfinales neemt AZ het op tegen Manchester United of Tottenham Hotspur. De loting is vrijdag.

Een tegenvaller voor AZ was het geblesseerd uitvallen van Sven Mijnans in de beginfase van het duel. De middenvelder, die bij afwezigheid van Jordy Clasie de aanvoerdersband droeg, werd in de elfde minuut vervangen door Zico Buurmeester.

Galatasaray wilde AZ voor de eigen fanatieke aanhang overrompelen. Het elftal van trainer Maarten Martens liet dat niet gebeuren. Kristijan Belic zette AZ na een klein kwartier spelen bijna op voorsprong. Oud-Ajacied Davinson Sánchez blokte het schot net voor de lijn. Kort daarna redde AZ-doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro knap op een schot van Roland Sallai. Hij tikte de bal net naast de goede kant van de paal.

AZ was beter en een doelpunt kon niet uitblijven. Kort voor rust werkte Seiya Maikuma de bal via de Braziliaan Gabriel Sara in het doel: 0-1.

In de beginfase van de tweede helft verdween de laatste hoop bij Galatasaray helemaal. De ingevallen Denso Kasius schoot in de 55e minuut van buiten het strafschopgebied fraai raak (0-2). Spits Victor Osimhen scoorde direct daarna tegen en Sallai maakte in de 70e minuut gelijk: 2-2. Verder liet AZ het niet komen. De huidige nummer 5 van de Eredivisie liet in de slotfase nog enkele goede kansen op de winnende treffer liggen.

Meer uit Voetbal

Renard na twee WK-duels alweer klaar als bondscoach van Tunesië

TUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).

2 uur geleden
Frankrijk met 'grote vier' in aanval op WK tegen Paraguay

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk begint met Kylian Mbappé, Bradley Barcola, Michael Olise en Ousmane Dembélé in de voorste linie aan de achtste finales van het WK voetbal tegen Paraguay. De winnaar van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium speelt in de kwartfinales tegen Marokko.

2 uur geleden
Ounahi helpt Marokko met twee doelpunten naar kwartfinales WK

HOUSTON (ANP) - Marokko heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De formatie van bondscoach Mohamed Ouahbi, die in de vorige ronde na strafschoppen won van het Nederlands elftal, versloeg in Houston na een matige wedstrijd medegastland Canada met 3-0.

3 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en Brouwer naar finale in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het Elite16-toernooi in Gstaad bereikt. Het Nederlandse koppel versloeg in de halve finale de Brazilianen Evandro Gonçalves en Arthur Lanci in drie sets: 27-25 16-21 15-10.

3 uur geleden
Ajax verliest eerste oefenduel onder Míchel van Panathinaikos

ERMELO (ANP) - Ajax heeft zijn eerste oefenduel verloren in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De formatie van de nieuwe trainer Míchel ging op Sportpark De Zanderij in Ermelo met 3-1 onderuit tegen Panathinaikos.

3 uur geleden
Feyenoord verslaat FC Dordrecht in eerste duel Van Bronckhorst

DORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.

7 uur geleden
Kaapverdische voetbalfans vierden feest ondanks uitschakeling WK

ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."

13 uur geleden