AZ met De Wit naar Kroatië voor Europa League-duel
ALKMAAR (ANP) - AZ is met Dani de Wit afgereisd naar Kroatië voor het beslissende Europa League-duel met HNK Rijeka. De middenvelder viel zondag tegen FC Groningen geblesseerd uit, maar behoort desondanks tot de selectie van coach Pascal Jansen. De geblesseerde spelers Jordy Clasie en Jonas Svensson ontbreken in de selectie.
"De blessure zag er tijdens de wedstrijd lelijk uit. We hadden verwacht dat er wat meer schade zou zijn, maar hij kon zich dinsdag alweer aardig bewegen. Dani gaat met ons mee, maar het wordt een race tegen de klok. Hij is het enige twijfelgeval in de selectie", aldus Jansen.
AZ is bij een overwinning op Rijeka verzekerd van deelname aan de knock-outfase van de Europa League. Als de Alkmaarders gelijkspelen, zijn ze afhankelijk van het resultaat van de andere groepswedstrijd tussen Napoli en Real Sociedad en moeten ze hopen op een nederlaag van Sociedad.
Taaie ploeg
De Alkmaarders wonnen het eerste duel tegen Rijeka in eigen huis met 4-1. "Wij hebben vier keer gescoord, maar het was niet zo makkelijk als de eindstand doet vermoeden. De komende wedstrijd brengt bovendien meer druk met zich mee. Er staat veel op het spel", aldus Jansen.
"Rijeka is een heel taaie ploeg die in de laatste pouleduels met Napoli en Sociedad goed heeft gepresteerd. Ze doen er alles aan om de wedstrijd te ontregelen en hebben daar ook de spelers voor. Ze hebben weliswaar slechts 1 punt behaald, maar ze zullen er alles aan doen van ons te winnen om met opgeheven hoofd het toernooi te verlaten."\
Arne Slot
Het duel in Kroatië is donderdag om 18.55 uur. "Het is een wedstrijd die de geschiedenisboeken ingaat", aldus Jansen. "Dat komt zowel door alle tumult eromheen als de mogelijke plaatsing voor de knock-outs. Er is de afgelopen dagen veel gebeurd, maar ons antwoord ligt op het veld."
AZ nam vorige week afscheid van trainer Arne Slot, omdat hij zonder AZ te informeren in gesprek was gegaan met Feyenoord. Zonder Slot verloor AZ in de Eredivisie met 2-1 van FC Groningen.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
18 uur geleden