AZ met De Wit naar Kroatië voor Europa League-duel
ALKMAAR (ANP) - AZ is met Dani de Wit afgereisd naar Kroatië voor het beslissende Europa League-duel met HNK Rijeka. De middenvelder viel zondag tegen FC Groningen geblesseerd uit, maar behoort desondanks tot de selectie van coach Pascal Jansen. De geblesseerde spelers Jordy Clasie en Jonas Svensson ontbreken in de selectie.
"De blessure zag er tijdens de wedstrijd lelijk uit. We hadden verwacht dat er wat meer schade zou zijn, maar hij kon zich dinsdag alweer aardig bewegen. Dani gaat met ons mee, maar het wordt een race tegen de klok. Hij is het enige twijfelgeval in de selectie", aldus Jansen.
AZ is bij een overwinning op Rijeka verzekerd van deelname aan de knock-outfase van de Europa League. Als de Alkmaarders gelijkspelen, zijn ze afhankelijk van het resultaat van de andere groepswedstrijd tussen Napoli en Real Sociedad en moeten ze hopen op een nederlaag van Sociedad.
Taaie ploeg
De Alkmaarders wonnen het eerste duel tegen Rijeka in eigen huis met 4-1. "Wij hebben vier keer gescoord, maar het was niet zo makkelijk als de eindstand doet vermoeden. De komende wedstrijd brengt bovendien meer druk met zich mee. Er staat veel op het spel", aldus Jansen.
"Rijeka is een heel taaie ploeg die in de laatste pouleduels met Napoli en Sociedad goed heeft gepresteerd. Ze doen er alles aan om de wedstrijd te ontregelen en hebben daar ook de spelers voor. Ze hebben weliswaar slechts 1 punt behaald, maar ze zullen er alles aan doen van ons te winnen om met opgeheven hoofd het toernooi te verlaten."\
Arne Slot
Het duel in Kroatië is donderdag om 18.55 uur. "Het is een wedstrijd die de geschiedenisboeken ingaat", aldus Jansen. "Dat komt zowel door alle tumult eromheen als de mogelijke plaatsing voor de knock-outs. Er is de afgelopen dagen veel gebeurd, maar ons antwoord ligt op het veld."
AZ nam vorige week afscheid van trainer Arne Slot, omdat hij zonder AZ te informeren in gesprek was gegaan met Feyenoord. Zonder Slot verloor AZ in de Eredivisie met 2-1 van FC Groningen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
4 uur geleden