
AZ met De Wit en doelman Owusu-Oduro tegen Legia Warschau
WARSCHAU (ANP) - AZ begint de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League met Dani de Wit en keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro in de basis. De Alkmaarders van coach Pascal Jansen moeten winnen in de Poolse hoofdstad om verder te kunnen gaan in het derde Europese clubtoernooi.
De Wit, die afgelopen zondag in het duel met Almere City nog op de bank begon, vormt het middenveld met Jordy Clasie en Tiago Dantas. De verdediging van AZ bestaat uit David Møller Wolfe, aanvoerder Bruno Martins Indi, Alexandre Penetra en Yukinari Sugawara. Voorin staat spits Vangelis Pavlidis met naast hem Denso Kasius en Myron van Brederode.
Jansen heeft voor de 19-jarige Owusu-Oduro in het doel gekozen. Eerste doelman Mathew Ryan liep bij een training een gebroken jukbeen op en heeft inmiddels een operatie ondergaan. Hij komt dit jaar niet meer in actie.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens kan zondag in het duel met koploper Feyenoord nog geen beroep doen op aanvaller Troy Parrott. De spits is nog niet hersteld van een knieblessure.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht zondag tegen Ajax "een veel opener wedstrijd" dan vorig seizoen. "Ajax speelt op een andere manier dan verleden jaar", stelde Bosz bij de persconferentie voor de topper in Eindhoven. "Ze spelen meer zoals ze in het verleden speelden. Meer naar voren. Daardoor komen er grote ruimtes."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
18 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
18 uur geleden