Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ met Clasie in achtervolging tegen Bodø/Glimt

AZ met Clasie in achtervolging tegen Bodø/Glimt

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag met Jordy Clasie tegen Bodø/Glimt, in de achtste finales van de Conference League. Trainer Pascal Jansen zei weer te kunnen beschikken over de middenvelder, die in de eerste ontmoeting kort voor het begin moest afhaken. Fredrik Midtsjø is nog niet beschikbaar bij de Alkmaarders, die in Noorwegen met 2-1 verloren.

"We moeten hoe dan ook een goal maken, dus we gaan op jacht", zei Jansen in een vooruitblik. "Helaas is dat uitdoelpunt van ons niet meer van extra waarde, zoals dat in het verleden wel het geval was. We moeten daarom in eerste instantie op zoek naar de eerste treffer en zorgen dat we geen schade oplopen. Daarna moeten we het duel nog verder naar ons toetrekken."

Gemakkelijk wordt dat niet, aldus de coach. "We spelen tegen een prima voetballende tegenstander. Maar we hebben gevoeld hoe dat is en hopelijk zijn we er nu beter tegen gewapend. Maar we weten dat het een moeilijke opponent is, dat hebben ze dit seizoen ook Europees al voldoende bewezen."

Meer uit Voetbal

Braziliaanse bond verdedigt scheidsrechter die Balogun rood gaf

RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft het maandag opgenomen voor de Braziliaanse scheidsrechter Raphaël Claus, die de Amerikaan Folarin Balogun rood gaf in de WK-wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Hij deed dat na ingrijpen van de VAR, die zag dat de aanvaller op het onderbeen van Tarik Muharemović was gaan staan.

1 uur geleden
FIFA wijst protest Belgische bond af, Balogun speelgerechtigd

NEW YORK (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft het beroep van de Belgische voetbalbond (KBVB) over het mogen meespelen van Folarin Balogun niet-ontvankelijk verklaard. De Amerikaanse aanvaller kan daarom spelen in de wedstrijd in de achtste finale van de Verenigde Staten tegen België, die plaatsvindt in de nacht van maandag op dinsdag.

2 uur geleden
KNVB steunt UEFA en vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden'

ZEIST (ANP) - De KNVB schaart zich achter de reactie van de UEFA, die vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing van de Amerikaan Folarin Balogun. Dat laat de Nederlandse voetbalbond in tweede instantie weten.

2 uur geleden
FIFA-baas vertelde Trump dat tuchtcommissie onafhankelijk is

NEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft maandag bevestigd dat hij een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gevoerd over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. De Zwitser zegt dat hij Trump heeft verteld dat de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond "onafhankelijk" opereert.

3 uur geleden
Trump: heb met Infantino gesproken over rode kaart Balogun

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
KBVB: FIFA verklaart beroep België op voorhand onontvankelijk

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.

6 uur geleden
KNVB: opheffen schorsing Balogun is 'opmerkelijke beslissing'

ZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."

6 uur geleden