AZ met Clasie in achtervolging tegen Bodø/Glimt
ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag met Jordy Clasie tegen Bodø/Glimt, in de achtste finales van de Conference League. Trainer Pascal Jansen zei weer te kunnen beschikken over de middenvelder, die in de eerste ontmoeting kort voor het begin moest afhaken. Fredrik Midtsjø is nog niet beschikbaar bij de Alkmaarders, die in Noorwegen met 2-1 verloren.
"We moeten hoe dan ook een goal maken, dus we gaan op jacht", zei Jansen in een vooruitblik. "Helaas is dat uitdoelpunt van ons niet meer van extra waarde, zoals dat in het verleden wel het geval was. We moeten daarom in eerste instantie op zoek naar de eerste treffer en zorgen dat we geen schade oplopen. Daarna moeten we het duel nog verder naar ons toetrekken."
Gemakkelijk wordt dat niet, aldus de coach. "We spelen tegen een prima voetballende tegenstander. Maar we hebben gevoeld hoe dat is en hopelijk zijn we er nu beter tegen gewapend. Maar we weten dat het een moeilijke opponent is, dat hebben ze dit seizoen ook Europees al voldoende bewezen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
15 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
16 uur geleden