AZ met basisdebutant Sadiq tegen Aston Villa
ALKMAAR (ANP) - AZ begint om 18.45 uur in het groepsduel in de Conference League met Aston Villa met een debutant in de basis: Ibrahim Sadiq. De 23-jarige Ghanees vervangt voorin de geschorste Mayckel Lahdo. Die kreeg op 5 oktober tegen Legia Warschau de rode kaart.
De 23-jarige Sadiq kwam afgelopen zomer over van het Zweedse BK Häcken en deed tot dusver vijf competitiewedstrijden mee bij AZ. Daarin viel de rechtsbuiten telkens in. Verder wijzigt trainer Pascal Jansen niets aan zijn elftal, dat zaterdag met 3-0 won van sc Heerenveen.
Bij Aston Villa, dat net als AZ op 3 punten staat na twee duels, hebben Diego Carlos en Clément Lenglet centraal achterin een basisplaats. Ook de Belg Youri Tielemans en de Jamaicaan Leon Bailey mogen starten van trainer Unai Emery. Zondag tegen West Ham United begon het viertal nog op de bank. Nicolò Zaniolo, genoemd in een gokschandaal, begint als wissel in Alkmaar.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
10 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
14 uur geleden