
AZ met basisdebutant Sadiq tegen Aston Villa
ALKMAAR (ANP) - AZ begint om 18.45 uur in het groepsduel in de Conference League met Aston Villa met een debutant in de basis: Ibrahim Sadiq. De 23-jarige Ghanees vervangt voorin de geschorste Mayckel Lahdo. Die kreeg op 5 oktober tegen Legia Warschau de rode kaart.
De 23-jarige Sadiq kwam afgelopen zomer over van het Zweedse BK Häcken en deed tot dusver vijf competitiewedstrijden mee bij AZ. Daarin viel de rechtsbuiten telkens in. Verder wijzigt trainer Pascal Jansen niets aan zijn elftal, dat zaterdag met 3-0 won van sc Heerenveen.
Bij Aston Villa, dat net als AZ op 3 punten staat na twee duels, hebben Diego Carlos en Clément Lenglet centraal achterin een basisplaats. Ook de Belg Youri Tielemans en de Jamaicaan Leon Bailey mogen starten van trainer Unai Emery. Zondag tegen West Ham United begon het viertal nog op de bank. Nicolò Zaniolo, genoemd in een gokschandaal, begint als wissel in Alkmaar.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
13 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.
19 uur geledenMBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.
20 uur geleden