AZ mag blijven hopen na minieme overwinning op Zrinjski Mostar
ALKMAAR (ANP) - AZ behoudt door een 1-0-zege op Zrinjski Mostar een kleine kans op Europese overwintering. Als Legia Warschau later deze avond verliest bij Aston Villa, hebben de Alkmaarders op 14 december in Polen nog iets om voor te spelen.
AZ kwam tegen Zrinjski Mostar na bijna een uur op voorsprong door een benutte strafschop van Vangelis Pavlidis. De Griek werd in het zestienmetergebied gevloerd door Mario Cuze.
Daarvoor kreeg een beter AZ al kansen, maar een goal bleef uit. Scheidsrechter Oleksiy Derevinskyi werd voor rust nog naar de kant geroepen na een handsbal van Mostarspeler Matija Malekinusic, maar besloot de bal niet op de stip te leggen.
Uitvaller Bazoer
De inzet van Ernest Poku, na terugleggen van Pavlidis, verdiende een beter lot, maar Malekinusic voorkwam met een uiterste krachtsinspanning de openingstreffer. Vlak voor rust was het uitvallen van Riechedly Bazoer een tegenvaller voor de ploeg van trainer Pascal Jansen. Bazoer liep een enkelblessure op na een kopduel.
Kort voor de 1-0 van Pavlidis was Djordje Mihailovic al dicht bij een Alkmaars doelpunt. De Amerikaan, vervanger van de geblesseerde Sven Mijnans, kreeg na een assist van Pavlidis zijn voet echter niet tegen de bal.
Afwachten
AZ nam enkele minuten later alsnog de leiding. De Bosniërs probeerden het daarna wel, maar echt gevaarlijk werden ze niet. Zo nam AZ toch een beetje revanche voor de 4-3-nederlaag van ruim twee maanden terug. Toen werd een 3-0-voorsprong na rust weggegeven.
De Alkmaarders moeten in groep E nu het resultaat afwachten van de wedstrijd tussen Aston Villa en Legia Warschau. Als de Polen in Engeland niet verliezen, is AZ alsnog uitgeschakeld. Bij een nederlaag van Legia in Birmingham heeft AZ op 14 december een overwinning nodig om Europees te overwinteren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
3 uur geleden