AZ mag blijven hopen na minieme overwinning op Zrinjski Mostar
ALKMAAR (ANP) - AZ behoudt door een 1-0-zege op Zrinjski Mostar een kleine kans op Europese overwintering. Als Legia Warschau later deze avond verliest bij Aston Villa, hebben de Alkmaarders op 14 december in Polen nog iets om voor te spelen.
AZ kwam tegen Zrinjski Mostar na bijna een uur op voorsprong door een benutte strafschop van Vangelis Pavlidis. De Griek werd in het zestienmetergebied gevloerd door Mario Cuze.
Daarvoor kreeg een beter AZ al kansen, maar een goal bleef uit. Scheidsrechter Oleksiy Derevinskyi werd voor rust nog naar de kant geroepen na een handsbal van Mostarspeler Matija Malekinusic, maar besloot de bal niet op de stip te leggen.
Uitvaller Bazoer
De inzet van Ernest Poku, na terugleggen van Pavlidis, verdiende een beter lot, maar Malekinusic voorkwam met een uiterste krachtsinspanning de openingstreffer. Vlak voor rust was het uitvallen van Riechedly Bazoer een tegenvaller voor de ploeg van trainer Pascal Jansen. Bazoer liep een enkelblessure op na een kopduel.
Kort voor de 1-0 van Pavlidis was Djordje Mihailovic al dicht bij een Alkmaars doelpunt. De Amerikaan, vervanger van de geblesseerde Sven Mijnans, kreeg na een assist van Pavlidis zijn voet echter niet tegen de bal.
Afwachten
AZ nam enkele minuten later alsnog de leiding. De Bosniërs probeerden het daarna wel, maar echt gevaarlijk werden ze niet. Zo nam AZ toch een beetje revanche voor de 4-3-nederlaag van ruim twee maanden terug. Toen werd een 3-0-voorsprong na rust weggegeven.
De Alkmaarders moeten in groep E nu het resultaat afwachten van de wedstrijd tussen Aston Villa en Legia Warschau. Als de Polen in Engeland niet verliezen, is AZ alsnog uitgeschakeld. Bij een nederlaag van Legia in Birmingham heeft AZ op 14 december een overwinning nodig om Europees te overwinteren.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
7 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
7 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
9 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
9 uur geleden