AZ loopt in op Ajax met winst in Zwolle
ZWOLLE (ANP) - AZ heeft optimaal geprofiteerd van de eerste nederlaag dit seizoen van Ajax. De ploeg van trainer Arne Slot won met 3-0 bij PEC Zwolle en verkleinde de achterstand op de Amsterdamse koploper daardoor tot drie punten. Volgende week staat de topper tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst op het programma, al is het nog afwachten waar het duel wordt gespeeld. Mogelijk wordt AZ - Ajax zelfs uitgesteld als de gemeente Alkmaar geen toestemming geeft om in het AFAS-stadion te spelen en de clubs ook niet in Amsterdam terecht kunnen.
AZ-doelman Marco Bizot hoefde voor de zesde competitiewedstrijd op rij geen tegentreffer te incasseren. Bizot moest op 19 oktober voor het laatst een bal uit het net halen. Alleen in het kampioensjaar 2008-2009 hield AZ in zoveel wedstrijden achter elkaar de 'nul'.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
1 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
3 uur geleden