AZ loopt Dundee United aan alle kanten voorbij
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de voorronde van de Conference League overtuigend afgerekend met Dundee United. Op eigen veld overklaste de formatie van trainer Pascal Jansen de tegenstander met 7-0. De Schotten hadden het eerste duel met 1-0 gewonnen.
AZ speelt nu in de play-offs voor een plek in de groepsfase tegen het Portugese Gil Vicente.
Na 21 minuten kwam AZ op voorsprong door een doelpunt van Vangelis Pavlidis. De Griek kon de bal van dichtbij intikken, na een vloeiende door Tijjani Reijnders en Milos Kerkez opgezette aanval.
Na een half uur liepen de Alkmaarders verder uit. Reijnders scoorde met een schot van buiten de 'zestien'. Tussen de bedrijven door waren de Schotten dichtbij de gelijkmaker geweest. Doelman Hobie Verhulst redde echter fraai bij een poging van Ian Harkes.
Feest
Nog voor rust liep AZ verder uit. Pavlidis scoorde na een hoekschop van Håkon Evjen, waarbij keeper Mark Birighitti er behoorlijk naast zat. Daarna maakte ook Reijnders zijn tweede doelpunt. Hij schoot in nadat het de Schotten maar niet lukte de bal weg te werken. Vervolgens schoot Evjen van afstand de vijfde binnen.
Meteen na de hervatting ging het feest verder. Al in de 46e minuut werd het 6-0 door Dani de Wit. Mayckel Lahdo was een kwartier voor tijd goed voor nummer 7.
Riechedly Bazoer debuteerde voor AZ. Hij viel in de 75e minuut in.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
4 minuten geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
45 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
5 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
6 uur geleden