AZ loopt Dundee United aan alle kanten voorbij
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de voorronde van de Conference League overtuigend afgerekend met Dundee United. Op eigen veld overklaste de formatie van trainer Pascal Jansen de tegenstander met 7-0. De Schotten hadden het eerste duel met 1-0 gewonnen.
AZ speelt nu in de play-offs voor een plek in de groepsfase tegen het Portugese Gil Vicente.
Na 21 minuten kwam AZ op voorsprong door een doelpunt van Vangelis Pavlidis. De Griek kon de bal van dichtbij intikken, na een vloeiende door Tijjani Reijnders en Milos Kerkez opgezette aanval.
Na een half uur liepen de Alkmaarders verder uit. Reijnders scoorde met een schot van buiten de 'zestien'. Tussen de bedrijven door waren de Schotten dichtbij de gelijkmaker geweest. Doelman Hobie Verhulst redde echter fraai bij een poging van Ian Harkes.
Feest
Nog voor rust liep AZ verder uit. Pavlidis scoorde na een hoekschop van Håkon Evjen, waarbij keeper Mark Birighitti er behoorlijk naast zat. Daarna maakte ook Reijnders zijn tweede doelpunt. Hij schoot in nadat het de Schotten maar niet lukte de bal weg te werken. Vervolgens schoot Evjen van afstand de vijfde binnen.
Meteen na de hervatting ging het feest verder. Al in de 46e minuut werd het 6-0 door Dani de Wit. Mayckel Lahdo was een kwartier voor tijd goed voor nummer 7.
Riechedly Bazoer debuteerde voor AZ. Hij viel in de 75e minuut in.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
3 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
8 uur geleden