AZ lijdt tegen Willem II vijfde nederlaag in zes Eredivisieduels
ALKMAAR (ANP) - AZ zakt in de Eredivisie steeds verder weg. De Alkmaarders gingen, drie dagen na de knappe zege op Fenerbahçe in de Europa League, voor eigen publiek onderuit tegen Willem II: 1-2. AZ verloor vijf van de laatste zes competitieduels en pakte alleen 1 punt tegen Go Ahead Eagles.
Na twaalf speelronden heeft AZ, dat op de zesde plaats staat, al een achterstand van 16 punten op koploper PSV.
Trainer Maarten Martens hoopte dat AZ met de overwinning op Fenerbahçe een slechte periode achter zich had gelaten. De thuisploeg kreeg tegen Willem II ook de eerste kansen. Peer Koopmeiners draaide de bal in de twintigste minuut richting het doel. Willem II-keeper Thomas Didillon-Hödl duwde de bal over de lat. Even later wist spits Troy Parrott een voorzet vanaf rechts net niet af te ronden.
Voorsprong
Willem II toonde zich een stuk efficiënter. Kyan Vaesen kreeg de bal wat gelukkig bij zich, passeerde wat AZ'ers en tikte de bal tussen doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro en verdediger Maxim Dekker in het doel (0-1). Willem II verdubbelde kort daarna de voorsprong. Na een slim genomen vrije trap plaatste Cisse Sandra de bal precies in de hoek (0-2). Sandra scoorde voor rust zelfs nog een keer, maar hij bleek buitenspel te staan.
Martens greep in de rust in en haalde Ro-Zangelo Daal, die voor het eerst in de basis stond, Mees de Wit en Dave Kwakman naar de kant. David Møller Wolfe, Kees Smit en Mexx Meerdink waren hun vervangers.
Paal
Smit had al snel bijna succes, toen hij de bal in de vijftigste minuut tegen de paal trapte. Meerdink scoorde wel, na ruim een uur spelen, op aangeven van Møller Wolfe. AZ drong aan en kreeg via Sven Mijnans in blessuretijd de grootste kans. Ook hij raakte de paal.
Voor Willem II betekende het de eerste overwinning in de competitie sinds 4 oktober. De Tilburgers staan nu negende met 15 punten, 2 punten minder dan AZ.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
48 minuten geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
18 uur geleden