AZ lijdt met tien man zware nederlaag bij AEK Larnaca
LARNACA (ANP) - AZ is het hoofdtoernooi van de Conference League begonnen met een kansloze nederlaag bij AEK Larnaca. De Alkmaarders raakten op Cyprus al na anderhalve minuut verdediger Alexandre Penetra kwijt met een directe rode kaart en moesten zich daarna beperken tot verdedigen. AEK liet vele kansen onbenut maar won wel met 4-0.
AZ vervolgt het Europese avontuur over drie weken thuis tegen Slovan Bratislava.
AZ miste aanvoerder Jordy Clasie en Kees Smit. Beide middenvelders waren niet fit in Alkmaar achtergebleven. Een groter probleem deed zich al in de tweede minuut voor. Centrale verdediger Penetra kon met direct rood naar de kant na een overtreding van achteren op de Spanjaard Waldo Rubio. Coach Maarten Martens schoof Peer Koopmeiners een linie naar achteren, maar met tien tegen elf werd het een ongelijke strijd.
Goals
AZ hield tot de 25e minuut stand. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro hield een kopbal van de Bosniër Riad Bajic nog uit zijn doel, maar zag Rubio in de rebound de 1-0 binnenschieten. De thuisploeg kreeg kansen, maar zag Owusu-Oduro groeien. Zo tikte hij een kopbal van Bajic over zijn doel.
In de tweede helft veranderde het spelbeeld niet. Larnaca kreeg de ene na de andere kans, maar de afwerking was te slordig of Owusu-Oduro stond in de weg. In de 54e minuut lukte het Bajic dan toch om te scoren met het hoofd: 2-0.
Martens leek het na een uur op te geven door Wouter Goes, aanvoerder Sven Mijnans en Mexx Meerdink naar de kant te halen. Zij keken toe hoe invaller Djordje Ivanovic er 3-0 van maakte. De wissels waren op toen Weslley Patati met een blessure uitviel. AZ moest het de laatste tien minuten met negen man doen. Rohden maakte het drama compleet: 4-0.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
14 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
1 dag geleden