AZ lijdt bij debuut Martens opnieuw puntenverlies in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij puntenverlies geleden. Trainer Maarten Martens zag zijn elftal tijdens zijn debuut kort voor tijd gelijk maken tegen PEC Zwolle: 2-2. Invaller Sven Mijnans scoorde diep in blessuretijd. AZ verloor de twee wedstrijden daarvoor van PSV (0-4) en FC Twente (2-1).
De Alkmaarders voorkwamen dinsdag tegen de amateurs van Quick Boys ternauwernood uitschakeling in het toernooi om de KNVB-beker. De clubleiding besloot een dag later coach Pascal Jansen weg te sturen.
AZ blijft voorlopig op de vierde plaats staan. Ajax kan de achterstand op de provinciegenoot zondag, bij een zege op RKC Waalwijk, tot 3 punten verkleinen.
PEC Zwolle had de score in de 3e minuut al moeten openen. Na een pass van Davy van den Berg liep Odysseus Velanas vrij richting het doel van AZ. De middenvelder trapte de bal echter tegen de lat.
Beginfase
AZ overkwam na ruim een kwartier spelen hetzelfde. Vangelis Pavlidis mocht de bal in de buurt van het doel op zijn borst aannemen. Ook hij zag de bal hard tegen de lat aan gaan.
In de beginfase van de tweede helft zat het de thuisploeg opnieuw niet mee. De Portugese verdediger Alexandre Penetra kopte de bal in de 52e minuut tegen de paal, waarna keeper Jasper Schendelaar daarna goed redde op een poging van Pavlidis.
Succes
PEC Zwolle had na een klein uur spelen wel succes. Voormalig international Bruno Martins Indi verwerkte een voorzet van Eliano Reijnders niet goed. Lennart Thy kreeg de bal voor zijn voeten en scoorde: 0-1.
De ploeg van Martens kreeg een kwartier voor tijd wat hulp van Zwolle. Thomas Lam kopte de bal in zijn eigen strafschopgebied ongelukkig tegen de hand van ploeggenoot Van den Berg. Pavlidis benutte de penalty en staat daarmee met negentien treffers weer naast Feyenoorder Santiago Giménez aan kop van de topscorerslijst van de Eredivisie.
Winst
AZ ging op jacht naar de winst, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro verwerkt een schot van Younes Namli niet goed, waarna Velanas in de rebound toesloeg (1-2).
Mijnans redde in de 94e minuut uit een hoekschop alsnog een punt voor AZ
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
22 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
1 dag geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 dag geleden