AZ lijdt bij debuut Martens opnieuw puntenverlies in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij puntenverlies geleden. Trainer Maarten Martens zag zijn elftal tijdens zijn debuut kort voor tijd gelijk maken tegen PEC Zwolle: 2-2. Invaller Sven Mijnans scoorde diep in blessuretijd. AZ verloor de twee wedstrijden daarvoor van PSV (0-4) en FC Twente (2-1).
De Alkmaarders voorkwamen dinsdag tegen de amateurs van Quick Boys ternauwernood uitschakeling in het toernooi om de KNVB-beker. De clubleiding besloot een dag later coach Pascal Jansen weg te sturen.
AZ blijft voorlopig op de vierde plaats staan. Ajax kan de achterstand op de provinciegenoot zondag, bij een zege op RKC Waalwijk, tot 3 punten verkleinen.
PEC Zwolle had de score in de 3e minuut al moeten openen. Na een pass van Davy van den Berg liep Odysseus Velanas vrij richting het doel van AZ. De middenvelder trapte de bal echter tegen de lat.
Beginfase
AZ overkwam na ruim een kwartier spelen hetzelfde. Vangelis Pavlidis mocht de bal in de buurt van het doel op zijn borst aannemen. Ook hij zag de bal hard tegen de lat aan gaan.
In de beginfase van de tweede helft zat het de thuisploeg opnieuw niet mee. De Portugese verdediger Alexandre Penetra kopte de bal in de 52e minuut tegen de paal, waarna keeper Jasper Schendelaar daarna goed redde op een poging van Pavlidis.
Succes
PEC Zwolle had na een klein uur spelen wel succes. Voormalig international Bruno Martins Indi verwerkte een voorzet van Eliano Reijnders niet goed. Lennart Thy kreeg de bal voor zijn voeten en scoorde: 0-1.
De ploeg van Martens kreeg een kwartier voor tijd wat hulp van Zwolle. Thomas Lam kopte de bal in zijn eigen strafschopgebied ongelukkig tegen de hand van ploeggenoot Van den Berg. Pavlidis benutte de penalty en staat daarmee met negentien treffers weer naast Feyenoorder Santiago Giménez aan kop van de topscorerslijst van de Eredivisie.
Winst
AZ ging op jacht naar de winst, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro verwerkt een schot van Younes Namli niet goed, waarna Velanas in de rebound toesloeg (1-2).
Mijnans redde in de 94e minuut uit een hoekschop alsnog een punt voor AZ
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
12 uur geleden