AZ lijdt bij debuut Martens opnieuw puntenverlies in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij puntenverlies geleden. Trainer Maarten Martens zag zijn elftal tijdens zijn debuut kort voor tijd gelijk maken tegen PEC Zwolle: 2-2. Invaller Sven Mijnans scoorde diep in blessuretijd. AZ verloor de twee wedstrijden daarvoor van PSV (0-4) en FC Twente (2-1).
De Alkmaarders voorkwamen dinsdag tegen de amateurs van Quick Boys ternauwernood uitschakeling in het toernooi om de KNVB-beker. De clubleiding besloot een dag later coach Pascal Jansen weg te sturen.
AZ blijft voorlopig op de vierde plaats staan. Ajax kan de achterstand op de provinciegenoot zondag, bij een zege op RKC Waalwijk, tot 3 punten verkleinen.
PEC Zwolle had de score in de 3e minuut al moeten openen. Na een pass van Davy van den Berg liep Odysseus Velanas vrij richting het doel van AZ. De middenvelder trapte de bal echter tegen de lat.
Beginfase
AZ overkwam na ruim een kwartier spelen hetzelfde. Vangelis Pavlidis mocht de bal in de buurt van het doel op zijn borst aannemen. Ook hij zag de bal hard tegen de lat aan gaan.
In de beginfase van de tweede helft zat het de thuisploeg opnieuw niet mee. De Portugese verdediger Alexandre Penetra kopte de bal in de 52e minuut tegen de paal, waarna keeper Jasper Schendelaar daarna goed redde op een poging van Pavlidis.
Succes
PEC Zwolle had na een klein uur spelen wel succes. Voormalig international Bruno Martins Indi verwerkte een voorzet van Eliano Reijnders niet goed. Lennart Thy kreeg de bal voor zijn voeten en scoorde: 0-1.
De ploeg van Martens kreeg een kwartier voor tijd wat hulp van Zwolle. Thomas Lam kopte de bal in zijn eigen strafschopgebied ongelukkig tegen de hand van ploeggenoot Van den Berg. Pavlidis benutte de penalty en staat daarmee met negentien treffers weer naast Feyenoorder Santiago Giménez aan kop van de topscorerslijst van de Eredivisie.
Winst
AZ ging op jacht naar de winst, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro verwerkt een schot van Younes Namli niet goed, waarna Velanas in de rebound toesloeg (1-2).
Mijnans redde in de 94e minuut uit een hoekschop alsnog een punt voor AZ
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
11 uur geleden