Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AZ legt aanvaller Sadiq voor vijf jaar vast

AZ legt aanvaller Sadiq voor vijf jaar vast

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft op de slotdag van de transfermarkt aanvaller Ibrahim Sadiq binnengehaald. De 23-jarige Ghanees komt over van het Zweedse BK Häcken en tekent een contract voor vijf jaar in Alkmaar.

Sadiq kreeg zijn opleiding in Accra op de Right to Dream Academy. In 2018 was het Deense FC Nordsjælland zijn eerste club in Europa. Na twee jaar stapte hij over naar BK Häcken, waarvoor hij 27 doelpunten maakte. Hij werd er in 2022 landskampioen en een jaar later bekerwinnaar. Mede dankzij twee treffers plaatste Häcken zich donderdag ten koste van het Schotse Aberdeen voor de groepsfase van de Europa League.

"Ibrahim heeft twee jaar constant gepresteerd bij BK Häcken", zegt directeur voetbalzaken Max Huiberts van AZ. "We wilden er graag nog een aanvaller bij hebben. Daarom hebben we doorgepakt met de komst van Ibrahim. Het is een speler die op meerdere posities uit de voeten kan, maar hij speelt voornamelijk vanaf de rechterflank en zou ook in de spits kunnen spelen."

Sadiq krijgt in Alkmaar rugnummer 11. "Het is als een droom die uitkomt voor mij", meldt hij via de sociale media van zijn nieuwe club. "AZ wilde mij heel graag hebben. Ook dat geeft een goed gevoel." Zodra er een werkvergunning is afgegeven is hij speelgerechtigd voor AZ, dat donderdag de groepsfase van de Conference League bereikte.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

3 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

4 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

5 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

8 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

18 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

20 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

22 uur geleden