AZ laat vijf talenten naar A-selectie promoveren
ALKMAAR (ANP) - Wouter Goes, Mexx Meerdink, Rome-Jayden Owusu-Oduro en Lewis Schouten maken volgend seizoen deel uit van de A-selectie van AZ. Ook Ernest Poku keert terug in de hoofdmacht van de nummer 4 van de Eredivisie. De vijf talenten wonnen afgelopen seizoen de prestigieuze Youth League met het hoogste jeugdelftal van hun club.
Goes, Meerdink en Poku hebben al hun debuut gemaakt in het eerste elftal. Owusu-Oduro en Schouten zaten op de bank bij een wedstrijd van het eerste elftal, maar zij mochten niet invallen.
"Het zal geen verrassing zijn dat Wouter Goes definitief naar de A-selectie gaat", vertelt directeur voetbalzaken Max Huiberts. "Mexx Meerdink zal voor de meeste mensen ook geen verrassing zijn. Lewis Schouten heeft het afgelopen jaar heel goed gedaan bij Jong AZ en in de Youth League en Rome-Jayden Ouwusu-Oduro heeft bijna het hele seizoen getraind met het eerste elftal. Ook zij verdienen deze promotie en schuiven door naar de A-selectie."
"Ernest Poku heeft al een periode bij de A-selectie gezeten", vervolgt Huiberts. "Door omstandigheden hebben we hem een tijd ook weer bij Jong AZ laten spelen. We dachten dat dit zijn ontwikkeling ten goede zou komen. Hij heeft dat goed opgepakt. Poku heeft een geweldig Youth League-seizoen gespeeld en hij verdient het weer om volledig deel uit te maken van AZ 1."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer MatÃas Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
11 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
13 uur geleden