AZ laat uitbreiding staanplaatsen achterwege
ALKMAAR (ANP) - Voetbalclub AZ heeft besloten de eerder aangekondigde mogelijke uitbreiding van het aantal staanplaatsen niet door te laten gaan. Dat meldt de Alkmaarse club op de website. AZ plaatste in 2020 in de vakken W en X1 de eerste zogenoemde safe standing-plaatsen. Die werden zo populair dat er voor komend seizoen een wachtlijst was ontstaan.
Daarop overwoog de club een extra vak te voorzien van staanplaatsen, ook omdat in de vakken W en X1 te veel fans zonder het juiste toegangsbewijs plaatsnamen. AZ lichtte het besluit dinsdag slechts summier toe op de website. Het is genomen "naar aanleiding van onderzoeken".
Die liepen al langer, bevestigde een woordvoerder, die ontkende dat de rellen in de wedstrijd van afgelopen donderdag uit de Conference League tegen West Ham een doorslaggevende rol hadden gespeeld bij het besluit. Na dat duel bestormden AZ-fans vanuit de vakken achter het doel de eretribune waar aanhangers van West Ham - onder meer familieleden van spelers - het bereiken van de finale vierden.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
10 uur geleden